پیگیری پیشرفت IVF در بلاکچین

VeChain برای راه‌اندازی «مای‌بیبی» یک سرویس مبتنی بر بلاکچین که پیشرفت IVF را ردیابی می‌کند، با یکی از بهترین بیمارستان‌های مستقر در شانگهای، یعنی رنجی، همکاری کرده است.
شرکت بلاکچین VeChain با همکاری بیمارستان رنجی شانگهای، از راه‌اندازی یک پروژه مراقبت پزشکی هوشمند با عنوان «مای بیبی» که یک برنامه خدمات لقاح داخل آزمایشگاهی (IVF) مبتنی بر بلاکچین است، خبر داده است.
این پروژه همچنین با شریک VeChain یعنی DNV همکاری می‌کند. که با VeChain کار می‌کند تا زنجیره تأمین را به همراه محصول و اطمینان دیجیتال برای این پروژه فراهم کند.
VeChain یک پلتفورم مدیریت زنجیره تأمین و قرارداد هوشمند، گفته است که مای بیبی اولین سرویسی است که داده‌های IVF شخص ثالث را با فناوری بلاکچین ترکیب می‌کند:
«ویژگی‌های رمزنگاری شدۀ فناوری بلاکچین یک محیط امن و قابل اعتماد ایجاد می‌کند و تجربه کاربر را به شکلی افزایش می‌دهد که درزمینه IVF بی‌سابقه است.»
پروژه مای بیبی برای بهبود روند IVF ازطریق ایجاد امکان در خانواده‌ها برای مشاهده شفاف تمام داده‌های مرتبط با رشد تخمک‌ها به جنین‌هایی که در بلاکچین ردیابی می‌شوند، است. VeChain معتقد است که اپلیکیشن مای بیبی توانایی کاهش اضطراب، افسردگی و استرس مرتبط با چرخه IVF را دارد.
به عنوان بخشی از خدمات مای بیبی، کلیه اطلاعات و مسیرهای داده از پروسۀ IVF، ازجمله «تصاویر تولیدشده توسط ابزار پزشکی برای تحویل سلول لقاح شده» در بلاکچین VeChain Thor بارگذاری می‌شوند- با اطلاعاتی که فقط برای کاربران مجاز اپلیکیشن مای بیبی قابل دسترسی است.
در پست مدیوم آمده است: «مزایای مای بیبی چندوجهی است، به کاربران امکان می‌دهد که استخراج، برچسب گذاری و امتیازدهی تخمک‌های لقاح یافته و همچنین پرورش و حفظ جنین را مشاهده و پیگیری کنند.»
این پروژه ادعا می‌کند با کاهش تعداد «واسطه‌ها بین تولید و تحویل داده‌ها» امنیت بیشتری را برای داده‌های پزشکی حساس و خصوصی فراهم می‌کند.
این اولین بار نیست که بیمارستان رنجی به ادغام با فناوری بلاکچین نقل مکان کرده است، درسال 2019 با VeChain و DNV همکاری کرد تا «اولین مرکز درمان تومور هوشمند درجهان مبتنی بر بلاکچین» را راه‌اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *