رئیس جمهور السالوادور ارز رمزنگاری‌شده را به عنوان پول رایج قانونی اعلام کرد

رئیس جمهور السالوادور ارز رمزنگاری‌شده را به عنوان پول رایج قانونی اعلام کرد
رئیس جمهور نایب بوکله می‌گوید این اقدام “شغل‌های زیادی ایجاد می‌کند و به تأمین مالی برای هزاران نفر خارج از اقتصاد رسمی کمک خواهد کرد”
رئیس‌جمهور السالوادور بیت‌کوین را به عنوان «پول رایج قانونی» اعلام کرده است و اجازه می‌دهد ازآن به عنوان یک فرم رسمی ارز درکشور استفاده شود.
رئیس‌جمهور نایب بوکله اولین رهبر درجهان است که بیت‌کوین یا هر ارزرمزنگاری غیرمتمرکز را به طور رسمی پذیرفته و با افزودن «چشم‌های لیزری» به عکس پروفایل توییتر خود، بر علاقه خود به ارز دیجیتال تأکید کرد.
این ژست که اخیراً توسط ایلان ماسک، طرفدار دیگر رمزنگاری اتخاذ شده بود، امید او را نشان می‌دهد که قیمت بیت‌کوین به 100000 دلار برسد. پس از سقوط از اوج قیمت که در آوریل بالاتر از 64000 دلار بود، درحال حاضر درحدود 36000 دلار معامله می‌شود.
طرح رئیس‌جمهور بوکله مستلزم حمایت از سوی کنگره درکشورهای آمریکای میانه است که هفته آینده این قانون را مورد بررسی قرار خواهد داد.
رئیس‌جمهور بوکله روز شنبه در کنفرانس بیت‌کوین 2021 در میامی گفت: «درکوتاه مدت این امر باعث اشتغال‌زایی و کمک به تأمین مالی هزاران نفر خارج از اقتصاد رسمی خواهد شد.»
او گفت که تقریباً 70 درصد سالوادروی‌ها به حساب‌های بانکی یا خدمات مالی دسترسی ندارند.
این خبر با استقبال چهره‌های صنعت رمزنگاری روبرو شد و برخی آن را به عنوان یکی از مهمترین نقاط عطف درتاریخ 12 ساله بیت‌کوین خواندند.
چارلی شرم، پیشگام بیت‌کوین که در توسعه اولیه ارز رمزنگاری شده نقش داشته است، آن را به عنوان “یک گام مهم به سوی hyperbitcoinization” توصیف کرد که سیستم مالی سنتی را بیشتر مختل خواهد کرد.
او گفت: «تعداد کمی از مردم می‌دانند که جدایی پول و دولت چقدر درجامعه مخل خواهد بود.»
دنی اسکات مدیرعامل صرافی رمزنگاری کوین‌کورنر(CoinCorner) حدس می‌زند که این حرکت می‌تواند تاًثیر ضربتی «عالی» بر نحوه برخورد با بیت‌کوین درسایرکشورها داشته باشد.
او در توییتر نوشت: بنابراین درتئوری اگر السالوادور بیت‌کوین را به عنوان “پول رایج قانونی” بداند، این امر آن را “ارز خارجی” می‌کند و به معنای عدم مالیات بر سود سرمایه بر بیت‌کوین درسایرکشورها خواهد بود.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *