یک درصد از منابع بیت‌کوین در پروتکل WBTC قفل شده است

یک درصد از منابع بیت‌کوین در پروتکل WBTC قفل شده است
اکنون بیش از 6 میلیارد دلار بیت‌کوین به عنوان WBTC در اتریوم توکن‌سازی شده است.
درحال حاضر یک درصد از عرضه بیت‌کوین به عنوان (WBTC) رپد بیت‌کوین، توکن‌سازی می‌شود که معادل 6.2 میلیارد دلار BTC است.
این نقطه عطف توسط کیا موسایری مدیر محصول شرکت نگهداری رمزنگاری BitGo، که این خبر را در 7 ژوئن توییت کرد، اذعان شد. BitGo متولی پروتکل رپد بیت‌کوین است که توکن ERC-20 خود را با پشتیبانی بیت‌کوین WBTC بر اتریوم، در ژانویه 2019 راه‌اندازی کرده بود.

طبق گفته Etherscan درحال حاضر 187،610 بیت‌کوین روی پروتکل قرار گرفته است که معادل با ارزش سرمایه کاملاً رقیق شده بازار به میزان 6.18 میلیارد دلار است. براساس CoinGecko میزان عرضه فعلی بیت‌کوین تقریباً 18.73 میلیون است و این نقطه عطف یک درصد را تاًیید می‌کند.

BTC در اتریوم تخمین می‌زند که 240،620 بیت‌کوین وجود دارد که در پروتکل‌های مختلف برای استفاده در اتریوم توکن‌سازی شده‌اند، که نشان دهنده سرمایه ترکیبی 7.91میلیارد دلار است. رپد بیت‌کوین بر این بخش تسلط آشکاری دارد و 78% از کل بیت‌کوین توکن‌سازی شده را در اتریوم نشان می‌دهد.

تکثیر اخیر مزارع بازده و بهره پروتکل‌های DeFi مبتنی بر اتریوم که از بیت‌کوین توکن‌سازی شده پشتیبانی می‌کند، نیروی اصلی است که موجب رشد بخش شده است.

در اواخر آوریل پروتکل‌ بازده بیت‌کوین مبتنی بر اتریوم BadgerDAO با RenVM همکاری کرد تا پلی میان renBTC و مزارع تولید خود ایجاد کند. DeFi lIama تخمین می‌زند که بیش از 540 میلیون دلار در پلتفرم BadgerDAO قفل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *