۱۵ فرد تاثیرگذار در رمزارزها به انتخاب کوین‌تلگراف (بخش دوم)

به معرفی پانزده نفر برجستۀ کوین‌تلگراف در حوزۀ بلاک‌چین در سال ۲۰۲۱ خوش آمدید، این معرفی توسط تیم سرمقاله در خواندنی‌ترین رسانه خبری حوزۀ رمزنگاری در دنیا، تدوین شده‌است.
امسال فهرست ما برگزیدگانی را که در سال ۲۰۲۰ در این صنعت تاثیر گذاشته‌اند، در بردارد. گرچه شاید ما با این برگزیدگان موافق نباشیم یا کسانی را که این فهرست را تهیه کرده‌اند، تایید نکنیم. ولی اینها کسانی هستند که در سال ۲۰۲۰ در صنعت رمزنگاری تغییراتی ایجاد کردند. و در سال ۲۰۲۱ مدیریت بخش را هدایت خواهند کرد.
درمورد اینکه آینده‌پژوهان مورد علاقۀ شما امسال هم در فهرست ما آمدهاند یا نه، امیدواریم که تصویر لحظه‌ای تامل‌برانگیز از مشهورترین افراد در حوزۀ رمزنگاری در آغاز عصر اتخاذ جمعی، برایتان فراهم کنیم.

نکات برجسته برای سال ۲۰۲۱:
۷۵ ورودی جدید سرعت بالای صنعت بلاک‌چین را نمایش می‌دهد.
فقط ۵ نفر از ۱۰ نفر برتر سال گذشته و ۱۰ نفر از ۲۰ نفر برتر سال گذشته، لیست سال ۲۰۲۱ را تشکیل می‌دهند.
۲۴ درصد از ۵۰ نفر برتر ما در بلاک‌چین زنان هستند، درحالیکه در سال ۲۰۲۰، ۱۰ درصد بودند.

شماره دو

آندره کرونژ
توسعه دهندۀ مستقل سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز DeFi و بنیانگذار Yearn.finance
دسته‌بندی : فن‌آوری
محل تحصیلات: گروه آموزشCTI
سیستم‌های اطلاعاتیISE
دانشگاه استلن‌بوش، لیسانس حقوقLLB

بیوگرافی:
« قطعا رهبر نیستم، بلکه یک سگ در تعقیب اتوموبیل‌ها هستم.»
کرونژ در فضایی که پر بود از نوابغ زیر30سال (و حتی برخی از افراد 20 ساله) به‌دلیل دیر شکوفا شدن مورد توجه قرار گرفت در واقع خیلی دیر؛ اولین‌بار تقریبا 20 سال پیش او وارد علم کامپیوتر شد و در واقع دیرشکوفا بود.
کرونژ درابتدا به سمت این رشته گروید زیرا هم‌اتاقی آن زمان او، در اوایل دهۀ 2000 برای کلاس‌های کالج به کسی نیاز داشت تا او را با ماشین برساند. هرچند کرونژ درآن زمان به عنوان وکیل مشغول به کار بود، پی برد که علاقه بسیاری در این مبحث دارد و در نهایت خودش دراین کلاس‌ها شرکت کرد. استعداد او آشکار بود و فقط ظرف چندسال کوتاه، او مدرسی بود که به دانشجویان دیگر در این زمینه آموزش می‌داد.
طی دهۀ بعد او نقش‌های فن‌آوری گوناگونی را به عهده گرفت، که مهارت‌های خود را به مخابرات، شبکه‌های عصبی و درآخر فین‌تک آورد. در سال 2016 در فرصتی که به خاطر وقفه در کارش ایجاد شده بود، به خاطر شریک تجاری‌اش که برای ماه عسل غیبت کرده بود به بلاک‌چین علاقه‌مند شد.
او که قبلا مرورگر کد و شریکی در خلاصه‌سازی در رمزنگاری بود، همچنین به عنوان مشاور فنی برای موسسه فانتوم کارکرده است.

سال 2020 برای کرونژ:
اگرچه کرونژ یکی از عناصر شناخته شده قبل از یرن بود، در پشت اولین پروژه جهش بازدهی به‌طور گسترده‌ای مشهور شد: Yearn.finance
آنچه به عنوان پروژه شخصی برای اتوماسیون تولید بازدهی سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز آغاز شد، به دنبال «راه‌اندازی نمایشگاه» یرن در ماه جولای به یک مؤسسه تقریبا اسطوره‌ای تبدیل شد که در آن تمام توکن‌های حکومتی میان تأمین‌کنندگان نقدینگی توزیع می‌شد، و هیچ‌کدام برای تیم بنیانگذار اختصاص نداشت.
گرچه کرونژ از آن زمان چنین روش توزیع‌کردنی را «اشتباه» تلقی کرده‌است، باعث شد بنیانگذار سطحی از شیوه‌ها شود که جایگاه ویژه‌ای را به دست آورد و سبب شود او را با بنیانگذار بیت‌کوین، ساتوشی ناکاموتو مقایسه کنند.
با این حال در اواخر سپتامبر که می‌توان گفت اوج محبوبیت کرونژ است 15 میلیون دلار از قرارداد منحنی پیوند برای بزرگی گرفته شد، پروژه بازی توکن غیرقابل تعویض که هنوز منتشر نشده بود.
اگرچه این پروژه هفته‌ها از تولید به دور بود، کمبودهای موجود قراردادهای مرتبط را کشف کرد و انباشته شد. سرمایه‌های از دست رفته منجر به ایجاد تنش میان انجمنی شد که زمانی کرونژ را مورد ستایش قرارداده بود و شاید کورکورانه به کرونژ اعتماد کرده بود و یک بنیان‌گذار توسعه متمرکزی که به‌طور ضمنی از او خواسته می‌شد تا هزاران سرمایه‌گذار را ثروتمند کند.
این سقوط منجر به توقف غیرعادی چندماهه ازسوی کرونژ شد، همچنین چندین گزارش (نادرست) مبنی براینکه او هم از یرن و هم از توسعه سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز کنار گذاشته شده‌است، منتشر شد.
با این حال در اواخر ماه نوامبرکرونژ و یرن با سر و صدا برگشتند، بسته به اینکه با چه کسی صحبت کرده باشند، مجموعه‌ای از آنچه که به عنوان «تصرفات» ، «ادغام» و یا «همکاری» می‌نامند، با دوازده پروژه سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز اعلام کردند. این گسترش منابع توسعه یرن را تقویت کرد و اکوسیستم آن را به عنوان ستارۀ مرکزی که بسیاری از نوآوری‌های سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز در اطراف آن می‌چرخد، پیوند داد.
وقتی کرونژ به کوین‌تلگراف گفت که « او بخشی از سلسله مراتب یرن نیست و اینکه او به‌طور فعال همه روزه با یرن درگیر نبوده» از زمان راه‌اندازی نمایشگاه، او در چشمان بسیاری از افراد به عنوان چهره‌ای شاخص باقی ماند. او در توییتر شخصی خودش کلیدهای بسیاری درباره سرمایه‌گذاری در یرن را اعلام می‌کند و به عنوان نیروی پیشران پشت بسیاری از جالب‌ترین تحولات یرن عمل می‌کند.

سال 2021 برای کرونژ:
در اواخر ماه دسامبر سال 2020 در یک موضوع توییتری، بنیانگذار synthetix ، کین وارویک پیش‌بینی کرد که در سال 2021 کرونژ 58 پروژه جدید را راه‌اندازی خواهدکرد.
وارویک با کنارگذاشتن اینکه آیا منشا فرازمینی درخشش کرونژ از بین خواهد رفت یا خیر، در مورد یک چیز مطمئن است: میل ذاتی بنیانگذار یرن برای ساختن است. اگرچه کرونژ درگذشته تحت فشارهای مطبوعاتی خاص قرار گرفته است، او به کوین‌تلگراف اعتراف کرد که پروفایل‌هایی که او را به عنوان فردی دمدمی‌مزاج به تصویر می‌کشیدند صدر در صد منصفانه‌اند چون او آماده است تا سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز به نفع دنیای جنگ‌افزار را فراتر از خیال انجام دهد.
او می‌گوید: «وقتی دیگر برایم سرگرم‌‌کننده نباشد، این کار را متوقف می‌کنم.»
باتوجه به انزجار شدید او از دلالان و تریدرهایی که به دنبال به دست آوردن سود سریع هستند، آیندۀ او در سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز نامعلوم است. این یک حرکت متناقض، و بالقوه غیرقابل دفاع است: اگر فریاد میمون‌ها کرونژ را از خود دور نکند، او همچنان به ارزش‌های بی حد و حصر میلیاردی برای سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز ادامه می‌دهد، درنتیجه میمون‌ها را توانگر می‌کند.
اگرچه باید خاطرنشان کرد که کرونژ موظف به ادامۀ کار نیست و به کسی چیزی بدهکار نیست. اما ما این را به خود مدیونیم که سعی کنیم او را دور خود نگه داریم سپس دنیا جایی بهتر و جالب‌‌تر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *