قانون منع رمزنگاری توسط دولت هند مجدد مورد بررسی قرار می‌گیرد

گزارش شده است که مقامات در هند درحال بررسی گزینه‌های مربوط به مقررات رمزنگاری دراین کشور هستند.
براساس گزارش‌ها دولت هند درحال بررسی شیوه‌های ممنوعیت یا تنظیم مقررات برای ارزهای رمزنگاری‌شده دراین کشور است.
براساس گزارش بلومبرگ کویینت، گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت درحال مذاکره با تنظیم‌کننده‌های مالی و ذینفعان صنعت برای بررسی مفاد یک پیشنهاد قبلی است که درواقع خواستار ممنوعیت پنهانی رمزنگاری در هند است.
درماه فوریه چندین گزارش از هند؛ ترس از ممنوعیت احتمالی رمزنگاری را برانگیخت که تاکنون عملی نشده است.
منبعی ناشناس به نقل از بلومبرگ کویینت گفت که بحث‌های فعلی درحال گذر از بندهای لایحه قبلی ممنوعیت رمزنگاری پیرامون تاًیین این موضوع هستند که آیا از یک روش جایگزین پیروی شود یا به دنبال آن باشند.
بر این اساس، این بحث‌ها درسه جهت پیش می‌رود. گزارش شده است که دو موضوع اول درمورد این است که آیا امکان قانون‌گذاری برای رمزنگاری قابل تنظیم است یا اینکه دولت باید «چکش ممنوعیت» را بکار گیرد.
گزارش شده است که سومین موضوع در دستورکار، تعیین انواع فعالیت‌های رمزنگاری است که می‌تواند تحت یک الگوی نظارتی تنظیم شده ارز رمزنگاری شده درهند مجاز باشد.
همانطور که قبلأ توسط کوین‌تلگراف گزارش شده بود، بانک ذخیره هند همچنان به حفظ موضع ضد رمزنگاری خود ادامه می‌دهد. RBI پیش از این گفته بود که رزروهای خود درمورد ارزهای رمزنگاری‌شده را به دولت فدرال اعلام کرده است.
در ماه می RBI روشن کرد که بانک‌های تجاری تحت فرمان بانک مرکزی برای امتناع از خدمات به مبادلات رمزنگاری نیستند. درواقع دادگاه عالی هند در مارس 2020 حکم قبلی RBI را که بانک‌ها را از سرویس دهی به مبادلات دراین کشور منع می‌کرد لغو کرد.
در همین حال گزارش شده است که سه صرافی بزرگ ارزهای رمزنگاری‌شده به نام‌های Kraken,Bitfinex وKuCoin دربارۀ گسترش تجارت خود با هند برای ارائه خدمات به 15 میلیون سرمایه‌گذار حوزۀ رمزنگاری شده در این کشور، فکر می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *