بیت‌کوین امسال به ۱۶۰ هزار دلار خواهد رسید

الکس مشینسکی می‌گوید، اوج‌ قیمت بیت‌کوین در سال جاری هنوز دیده نشده است.

اگرچه قیمت بیت‌کوین همچنان در حدود 34 هزار دلار معلق است، اما متخصصان این صنعت خاطرنشان می‌كنند كه چشم‌انداز بلند مدت وجود دارد.

برای درک بهتر این موضوع، الکس مشینسکی، مدیر ارشد اجرایی و بنیانگذار Celsius -پلتفرم وام‌دهی ارز رمزنگاری شده متمرکز – درباره بیت‌کوین درسال ۲۰۲۱ در میامی به کوین‌تلگراف گفت که بیت‌کوین در این سال به ۱۶۰ هزار دلار یا احتمالاً کمی پایین‌تر می‌رسد. مشینسکی گفت: «ما برای سال ۲۰۲۱ هنوز اوج قیمت را ندیده‌ایم.»

مشینسکی همچنین اظهار داشت که بازار رمزنگاری پس از بالاترین قیمت اخیر بیت‌کوین که بیش از ۶۳۰۰۰ دلار بوده است، باید اصلاح شود:

«وقتی خیلی بالا می‌روید، خیلی سریع، مجبور به اصلاح هستید. می‌توانید توییت‌های من را در ماه مارس و فوریه مشاهده کنید که می‌گویند “ما بالا خواهیم رفت، سپس اصلاح خواهیم کرد.” من قیمت ۳۰۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کردم. بیت‌کوین مانند یک فنر است – ما آن را بیش از حد کشش می‌دهیم و بیش از حد به آن فشار می‌آوریم. افراد زیادی حریص شدند.»

«ایلان ماسک در حال دستکاری بازار است.»

مشینسکی علاوه بر بحث در‌مورد قیمت بیت‌کوین، درباره توییت های اخیر ایلان ماسک درمورد بیت‌کوین اظهار نظر کرد. به گفته مشینسکی، ماسک به جامعه رمزنگاری کمک نمی‌کند بلکه بیشتر به دنبال دستکاری در بازار است. به همین ترتیب، وی خاطرنشان کرد که ماسک مانند یک “توریست” در سرزمین رمزنگاری است.

مشینسکی همچنین اشاره کرد که تسلا با پذیرش پرداخت‌های بیت کوین به ماسک سود می‌رساند، اما برای مصرف کنندگان اینچنین نیست:

«اگر ثروتمندترین مرد جهان مایل است بیت‌کوین را با تسلا عوض کند، باید از خود بپرسید چه کسی معامله خوب را به دست می آورد؟ هر لحظه که از تسلا خرید می‌کنید، ارزش آن کمتر از مبلغی است که برای آن پرداخته‌اید، اما بیت‌کوین به افزایش ارزش خود ادامه می‌دهد. بنابراین این معامله برای ایلان خوب است، اما برای شما خوب نیست.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *