آدرس‌های فعال بیت‌کوین از اتریوم کمتر شد

 پس از آنکه طی شش هفته ارزش بیت کوین 60 درصد افت کرد، آدرس‌های فعال آن از اتریوم کمتر شد

با سقوط تعداد آدرس‌های فعال، اتریوم به بیت‌کوین ضربه دیگری زد.

تعداد آدرس‌های فعال در شبکه بیت‌کوین در شش هفته گذشته تقریباً ۶۰ درصد سقوط کرده است، یعنی از ۱.۳ میلیون به ۵۰۰۰۰۰ عدد رسیده است.

این سقوط، باعث شده است که اتریوم با تعداد بیشتری آدرس فعال از بیت‌کوین پیشی بگیرد، به طوری‌که در روز جمعه شبکه اتریوم حدود ۲۰۰۰۰۰ کیف پول فعال تر از بیت کوین داشته باشد.

این سومین بار در طی یک ماه است که اتریوم با این معیار از بیت‌کوین پیشی می‌گیرد، این اتفاق نیز در ۵ ژوئن ۲۰۲۱ و ۶ ژوئن ۲۰۲۱ رخ داد. دفعه قبلی که اتریوم در این زمینه پیشرو بود در ابتدای سال ۲۰۱۷ بود.

آقای ویل، تحلیلگر توئیتر نیز در توئیتی اشاره کرد که آدرس‌های فعال بیت‌کوین براساس میانگین متحرک هفتگی به پایین‌ترین سطح از آوریل ۲۰۲۰ رسیده‌اند.

«آدرس‌های فعال بیت‌کوین در شبکه بلاکچین به پایین‌ترین سطح از آوریل ۲۰۲۰ رسیده است. این داده‌ها نزولی است و نشان می‌دهد که تقاضا برای بیت‌کوین رو به کاهش است.»
عوامل متعددی در افت شدید تعداد آدرس‌های فعال بیت‌کوین تأثیر داشته است؛ فروش 50 درصد بیت‌کوین‌ها که بعد از رکورد تاریخی قیمت آن در ماه می اتفاق افتاد و سپس با وقوع بازار رنج (زمانی که میزان عرضه و تقاضا برابر می‌شود) همراه شد، افت نرخ هش شبکه بیت کوین (یا توان محاسباتی شبکه بیت کوین) که با ممنوعیت چین برای استخراج رمزارزها اتفاق افتاد.

با وجود افت ۱۰ درصدی قیمت اتر، آدرس‌های فعال اتریوم طی هفته گذشته به بیش از ۹ درصد افزایش یافتند و به میزان ۷۰۰۰۰۰ مرتبه تگ شدند. با این حال، آدرس‌های فعال اتریوم هنوز ۲۲ درصد پایین‌تر از اوج میزان خود در اوایل آوریل هستند که ۹۰۰۰۰۰ عدد بود.

نگاهی به فلیپنینگ

آدرس‌های فعال آخرین معیاری است که با آن اتریوم از بیت‌کوین پیشی گرفته است، و شاخص مرکز فلیپنینگ بلاکچین تخمین می‌زند که درآمد کارمزد معاملات اتریوم بیش از ۳۰۰ درصد باشد، در حالی که تعداد کل معاملات تقریبا ۵۰۰ درصد جلوتر است.

با این حال، بیت‌کوین پس از اینکه اخیراً از اتریوم عقب افتاد، هم در تریدینگ و هم در حجم معاملات خود پیشی گرفت.

شاخص فلیپنینگ:

بر اساس گزارش تجزیه و تحلیل کنندۀ داخلی Glassnode در تاریخ ۲۳ ژوئن، تعداد کل آدرس‌های منحصر به فرد در تعامل با پروتکل‌های DeFi از ماه می همچنان در حال صعود است، که نشان می‌دهد فعالیت‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) علی‌رغم روند متداول رمزگذاری گسترده‌تر، در حال افزایش است.

داده‌ها نشان می‌هد تعداد کیف پول‌هایی که از ابتدای ماه می با پروتکل‌های DeFi تعامل داشته‌اند، تقریبا 40 درصد افزایش داشته و تعداد کل کاربران به بیش از ۲.۹ میلیون نفر بالا رفته است. به این ترتیب تقاضای مداوم کاربران جدید برای DeFi می‌تواند قدرت اخیر اتریوم را در فعالیت شبکه نسبت به بیت‌کوین مشخص کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *