اولین سازمان غیرمتمرکز مستقل در آمریکا به رسمیت شناخته شد

ایالت رمزارز دوست وایومینگ به طور رسمی ‌و قانونی اولین سازمان غیرمتمرکز مستقل یا به اختصار همان(DAO) را در ایالات متحده آمریکا به رسمیت شناخته است.

طی اعلامیه‌ای در روز یکشنبه،  سازمان مستقل غیر متمرکز The American CryptoFed اعلام کرد که روز سه‌شنبه اطلاعیه‌ای از دفتر وزارت کشور در این ایالت دریافت کرده که در آن به طور رسمی ‌و قانونی بعنوان یک موجودیت قانونی به رسمیت شناخته شده است.

ماریان اُر (Marian Orr)، مدیرعامل سازمان مستقل غیر متمرکز The American CryptoFed در این رابطه گفته است:

وایومینگ ایالت پیشتاز در حوزه موارد قضائی مرتبط با دارایی‌های دیجیتالی در آمریکا است و اکنون با این قانونی که در رابطه با DAO‌ها به تصویب رسانده، می‌توان ادعا کرد که در حوزه موارد قضائی مرتبط با بلاکچین هم در جهان پیشتاز است و رتبه اول را در اختیار دارد. این موضوع به این معنی است که ایجاد یک ارز دیجیتالی به معنای واقعی کلمه که مورد پذیرش توده مردم باشد حالا امکان‌پذیر است.

گروه مشاوران بازرگانی (MAG) که نماینده‌ای از 165 شرکت از بزرگترین شرکت‌های بازرگانی در آمریکا است، حمایتش از این موضوع را اعلام کرده است. جان درچنی (John Drechney) مدیرعامل MAG اعلام کرده که این گروه همواره از رقابت بیشتر در عرصه فرایندها و شیوه‌های پرداخت حمایت کرده است.

سازمان غیرمتمرکز مستقل The American CryptoFed در اول جولای 2021 توسط شرکت mShift  که ارائه‌دهنده راهکارهای بانکداری سیار است تاسیس شد. این پروژه، آرمان خود را ترویج اقتصادی بر مبنای دو توکن می‌داند که مصون از تاثیرات تورمی‌و ضدتورمی‌است.

آقای اُر (Orr) تاکید کرد که توکن استیبل و با ارزش ثابت این DAO یعنی دوکات (Ducat) امکان انجام تراکنش‌های بدون کارمزد را فراهم می‌کند. Ducat مبتنی بر EOS است که از الگوریتم اجماع اثبات تفویض شده سهام (DPoS) بهره می‌برد تا امکان انجام تراکنش‌هایی با سرعت بالا را به بهای صرفنظر کردن از غیرمتمرکز بودن فراهم آورد.

توکن‌های جدید از طریق بهره‌هایی که به دارندگان دوکات (Ducat) و پاداش‌هایی که به کاربران این شبکه داده می‌شود، صادر می‌شوند.  بهره و پاداش‌هایی که در این شبکه داده می‌شوند به صورت پویا از طریق یادگیری ماشینی تنظیم می‌شوند. به این صورت که ارزش دوکات با توجه به دلار و مقدار تورمی‌که دلار متحمل می‌شود، سنجیده شود.

این DAO همچنین توکن حکمرانی خودش تحت عنوان Locke را صادر می‌کند که از آن برای ثابت و پایدار نگاه داشتن ارزش دوکات استفاده می‌کند.

این توکن حکمرانی با رعایت مفاد ذیل Token Safe Harbor Proposal 2 که توسط عضو کمیته بورس و اوراق قرضه آمریکا هستر پیرس (Hester Peirce) در ماه آپریل مطرح شده است صادر می‌شود.

خبر مرتبط: ایالت وایومینگ قانونی را به تصویب می‌رساند تا رمز‌ارزها را بعنوان پول به رسمیت بشناسد

ایالت وایومینگ تا به اینجای کار در جبهه قوانین و مقررات پیشتاز برای مجاز کردن رمز‌ارزها در ایالات متحده آمریکا بوده است. در سال‌های اخیر، قانون گذاران ایالتی با همراهی بانک Avanti & Trust’s Caitlin Long همکاری کرده‌اند تا چهارچوبی را برای اعطای مجوز تاسیس بانک به شرکت‌های  فعال در حوزه رمز شکل دهند.

در سال 2020 صرافی Kraken مجوز تاسیس بانکی را در ایالت وایومینگ دریافت کرد که آن را تبدیل به اولین کسب‌و‌کار مبتنی بر رمز‌ارز کرد که اجازه فعالیت بعنوان یک بانک در ایالات متحده آمریکا را داشته است. Avanti هم در ماه اکتبر مجوز تاسیس بانک مبتنی بر رمز‌ارز خودش را در وایومینگ دریافت کرد.

در ماه مارس امسال، ایالت وایومینگ اولین ایالت کشور شد که قانونی را از تصویب مجلس گذراند که به موجب آن DAO‌ها را به منزله شکل متمایزی از شرکت‌هایی با مسئولیت محدود به رسمیت می‌شناسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *