فدرال رزرو: افزایش ناگهانی قیمت رمزارزها نشان‌دهنده افزایش ریسک‌پذیری است

فدرال رزرو می‌گوید افزایش ناگهانی قیمت رمزارزها نشان‌دهنده افزایش ریسک‌پذیری است.

گزارش سیاست پولی بانک مرکزی به کنگره؛ اشاره‌ای نادر به رمزارزها داشت.

به گزارش بلومبرگ، سازمان فدرال رزرو امریکا برای اولین‌بار در گزارش ارزیابی کلی از پایداری نظام مالی، به رشد چشمگیر در قیمت رمزارزها اشاره کرد. در گزارش شش‌ماهه سیاست پولی، بانک مرکزی امریکا به کنگره اعلام کرد که «افزایش چشمگیر در قیمت انواع رمزارزها» نشان‌دهنده افزایش ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران است. در حالی که پیشتر مقامات فدرال رزرو به موضوع رمزارزها پرداخته بودند، این سازمان هیچ‌وقت از این دسته از دارایی‌ها به عنوان معیاری برای توضیح شرایط کلی بازار استفاده نکرده بود.

تغییرات کوچک نشان می‌دهد که این سازمان در حال بررسی جدی‌تر رمزارزهاست. مقامات بالای این سازمان در ماه‌های اخیر با چهره‌های مهم این صنعت دیدار کرده‌اند تا به سوالات سیستمی‌تری مربوط به رمزارزها، از جمله چگونگی پیش‌بردن پروژه دلار دیجیتال پاسخ دهند.

با این حال، یک اشاره کوچک باعث تغییر بزرگی نمی‌شود. گزارش 69 صفحه‌ای اشاره‌ بیشتری به دارایی‌های رمزارزی، ماندگاری و چشم‌انداز آن‌ها و یا تاثیرشان بر سیاست پولی نداشت. اشاره به رمزارزها در بخشی گسترده‌تر در خصوص قیمت «دارایی‌های پرخطر» صورت گرفته بود که بین بخش مربوط به قیمت‌ مسکن و بازده خزانه قرار داشت.

این قسمت با این جمله به پایان می‌رسد: «قیمت این دارایی‌ها، در صورت کاهش ریسک‌پذیری سرمایه‌گذار، افزایش غیرمنتظره نرخ بهره و یا توقف بهبود وضعیت اقتصادی ممکن است با ریزش چشمگیری مواجه شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *