اجازه بانک امریکا به برخی از مشتریان برای انجام معاملات فیوچرز بیتکوین

شرایط برای برخی از مشتریان آمریکایی در حال فراهم شدن است و تعدادی از آن‌ها نیز این معاملات را آغاز کرده‌اند.

به گزارش دو فرد آگاه از این مسئله که نخواستند نامشان فاش شود، بانک امریکا، دومین بانک بزرگ در ایالات متحده به برخی از مشتریان اجازه داده است که به انجام معاملات فیوچرز بیتکوین بپردازند. همانند اکثر موسسات، این بانک نیز در نحوه برخوردش با دنیای رمزارزها به طور محافظه‌کارانه عمل کرده است؛ اما به گفته یکی از منابع، به دلیل اینکه انجام معاملات فیوچرز به بودجه احتیاطی زیادی نیاز دارد، این بانک اکنون به برخی از مشتریانش اجازه می‌دهد به به بازار رمزارزها دسترسی پیدا کنند. منبع دیگر نیز اظهار کرد که برخی از مشتریان در حال آماده شدن برای انجام معاملات فیوچرز هستند که صورت نقدی تسویه می‌شوند و یک یا دو نفر از آن‌ها ممکن است کار خودشان را نیز شروع کرده باشد.

گزارش شده است که چندین بانک سرمایه‌گذاری نیز به مشتریانشان اجازه می‌دهند که در محصولات رمزارزی سرمایه‌گذاری کنند. در ماه مارس، گلدمن ساکس تایید کرد که قصد دارد برنامه‌های میز معاملات رمزارز را بعد از سه سال وقفه دوباره به راه بیاندازد. از ماه می نیز، این بانک سرمایه‌گذاری به همراه شرکت Cumberland DRW به عنوان شریکش، از طریق صرافی مرکنتایل شیکاگو شروع به خرید و فروش معاملات فیوچرز بیتکوین (CME) به صورت معاملات بلوکی کرده است.

به گفته یکی از منابع، بانک امریکا از معاملات فیوچرز صرافی CME استفاده خواهد کرد. این بانک از ارائه هر گونه نظر در این خصوص امتناع کرد. در ابتدای این ماه، خبری مبنی بر این اعلام شد که این بانک مستقر در شهر شارلوتِ کارولینای شمالی تیمی را برای تحقیق در خصوص رمزارزها و فناوری‌های مربوطه اختصاص داده است. در سال 2018، بانک امریکا مشتریان و مشاوران خود را از معامله و سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با بیتکوین منع کرد، اما این سیاست اکنون تغییر کرده است.

بخش فیوچرز صرافی CME در سال 2017 شروع به کار کرد. در ماه مِی، این صرافی بخش فیوچرز “میکرو بیتکوین” را در تلاشی برای بهره‌برداری از رشد قیمتی بیتکوین راه‌اندازی کرد. در ابتدای امسال، این صرافی جایگاه اول را در میان بزرگترین پتلفورم‌های معاملات فیوچرز بیتکوین به دست آورد که نشان‌دهنده رشد مداوم سرمایه‌گذاری شرکتی است.

بر طبق گزارش Arcane Research، سود کل باز در بازار فیوچرز اکنون 11.3 میلیارد دلار است که نسبت به اوج آن در تاریخ 13 آوریل (27.3 میلیارد دلار) کاهشی 59 درصدی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *