معرفی ۳ پلتفرم برتر برای خرید و فروش آثار هنری NFT

در حال حاضر کریپتوآرت تقریباً ده درصد از فروش جهانی بازار هنر را به خود اختصاص داده است. این رقم تکان‌دهنده، از گزارش جدید شرکت نرم‌افزاری اتریوم به نام ConsenSys هشدارهای بسیاری به همراه داشته است. (به عنوان مثال NFT ها در زمانی که بیشتر گالری‌های فیزیکی باید تعطیل شوند، از رونق و هیجان رسانه‌های مجازی لذت می‌بردند.) با این وجود بازار هنرهای دیجیتال اکنون کاملاً قانونی است و فقط در فروش سه ماهه اول، توکن‌های غیر قابل معاوضه از مرز ۲ میلیارد دلار عبور کرده است. سازندگان محتوای دیجیتال به بازارهای NFT هجوم می‌آورند و کلکسیونرهای آینده‌نگر به دنبال کارهای اوریجینال تایید شده در بلاکچین هستند.
چه بخواهید توکن‌های غیر قابل معاوضه بخرید چه بفروشید، این‌ها پلتفرم‌های دیجیتالی هستند که شما باید آن‌ها را بشناسید و از طریق آن‌ها برخی از هنرمندان صاحب آثار ارزشمند را دنبال کنید.


نیفتی گیت‌وی (Nifty Gateway)
رسانه‌های جریان‌‌ساز، از ماه فوریه گرفتار هیستری یا از هم گسستگی توکن‌های غیر قابل معاوضه شدند، درست زمانی که بیپل، آلبوم «کراس‌رود» را با رکورد ۶.۶ میلیون دلار فروخت. چه کسی میزبان این حراجی تاریخی بود؟ نیفتی گیت‌وی. این پلتفرم در حال حاضر از نظر میزان فروش پیشرو است و میزبان بسیاری از سلبریتی‌ها است که در توییتر درباره آن‌ها می‌شنوید.
اهرم نیفتی «نسخه‌های قابل تکثیر» را که تعداد نامحدودی از نسخه‌های ایجاد شده برای مدت زمان محدود است، با قیمت پایه می‌فروشد. با پایان زمان فروش، دیگر هیچ توکن غیر قابل معاوضه‌ای صادر نمی‌شود. این امر باعث می‌شد که بازار ثانویه پر جنب و جوش ایجاد شود و یا نسخه‌های جدیدی ظاهر شود از جمله پک‌های فروش یا موقعیت خرید NFT، با فرصت‌های کمیاب مختلف که در زمان خرید به دست می‌آید. رمپ‌های فیات (به عنوان مثال ارز صادر شده توسط دولت) به کلکسیونرها اجازه می‌دهد توکن‌های غیر قابل معاوضه را با کارت اعتباری بخرند.
برای ورود به این سایت می‌توانید اینجا کلیک کنید.


سوپر ریر (super rare)
در عالم موسیقی، اگر نیفتی گیت‌وی را یک ناشر موسیقی بزرگ به حساب آوریم که رکوردهایش از رادیو پخش می‌شود، سوپر ریر یک «ایندی پاپ» تحسین‌شده سابق است یا مانند یک ماتادور رکوردهای متعلق به دهه ۹۰ میلادی به نظر می‌رسد. به عبارت دیگر، سوپر ریر اولین پلتفرم هنری با اعتباری بی‌حد و مرز است.
ظاهراً این پلتفرم پرطرفدار به سلبریتی‌های شرکت‌کننده علاقه‌ای ندارد و گفته می‌شود کمتر از یک درصد از تمام هنرمندانی را که در این پلتفرم اپلای می‌کنند، می‌پذیرد. این موضوع سوپر ریر را به یکی ازمحبوب‌ترین پلت‌فرم‌های رمزنگاری در عرصه هنر تبدیل کرده است.
هنرمندان معدودی که پذیرفته می‌شوند فقط می‌توانند یکی از نسخه‌های اصلی را به شکل انحصاری و نایاب چاپ کنند بنابراین هیچ تجدید چاپی وجود ندارد. سوپر ریر تلاش می‌کند گروه‌هایی ایجاد کند و از هنرمندان خود حمایت کند. برای هنرمندان جدی و علاقه‌مندان به هنر، جای مناسبی است.
برای ورود به این سایت می‌توانید اینجا کلیک کنید.


Async art
این پلتفرم که در فوریه سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد، به «هنر قابل برنامه‌ریزی» مشهور است. هنر قابل برنامه‌ریزی، جنبشی رو به رشد است که فرصتی را برای استفاده در گالری‌ها و موسسات هنری فراهم می‌کند.
منظور از هنر قابل برنامه‌ریزی چیست؟
هر قطعه دارای یک مالک است که از تعداد مشخصی لایه جداگانه تشکیل شده است، همانطور که کلکسیونر مالکیت اصلی را دارد، مجموعه‌داران می‌توانند مالک لایه‌های جداگانه شوند و ویژگی‌های آن‌ها را با گذشت زمان تنظیم کنند. لایه‌ها توانایی‌های ویژه‌ای دارند که هنرمند آن را ایجاد کرده است، و وقتی کسی چیزی را روی یک لایه تغییر دهد، تصویر اصلی بدون توجه به مالکیت آن، این تغییر را منعکس می‌کند. تغییرات لایه‌ها می‌تواند ناشی از رویدادهای کنونی مانند آب و هوا، بورس سهام یا انتخابات باشد. به عنوان نمونه از کارهایی که می‌توان با Async انجام داد، می‌توانید قطعه بحث‌برانگیز و رازآلود آملیا ارهارت را ببینید.
برای ورود به این سایت می‌توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *