خرید ۳۸۵۰۰ تن «تعدیل کربن» توکن‌شده

اسکای‌بریج کپیتال ۳۸۴۳۶ تن تعدیل کربن توکن‌شده خریده است.
شرکت سرمایه‌گذاری جهانی اسکای‌بریج کپیتال با شرکت ارائه‌دهندۀ اعتبارکربن MOSS Earth همکاری کرده است تا توکن‌هایی را که نمایش‌دهندۀ ۳۸۴۳۶ تن تعدیل کربن هستند، خریداری کند.
اسکای‌بریج این موضوع را در ۲ آگوست اعلام کرد و بنیانگذار آن «آنتونی اسکاراموچی» پیش‌بینی کرد صنعت استخراج بیت‌کوین تا پایان دهه به طور کامل نو می‌شود. در همین حال اسکاراموچی معتقد است که تعدیل کربن وسیله‌ای «مؤثر» است تا اثر اکولوژیکی آن را بهبود بخشد:
«در این میان، تعدیل کربن راهی مؤثر برای سبز کردن شبکه بیت‌کوین و تسهیل پذیرش توسط سرمایه‌گذاران با ESG است.»
اسکای‌بریج، مدیر داراییِ سازمانی است که از طریق محصولات صندوق بیت‌کوین ارائه می‌دهد. این شرکت همچنین یک اپلیکیشن دارد که منتظر است در صندوق تجارت بیت‌کوین (ETF) با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تصویب شود.
MOSS Earth یک شرکت فناوری آب و هوا است که توکن‌های «MCO2» با اعتبار کربن برای تعدیل انتشار گازهای گلخانه‌ای ارائه می‌دهد. به عنوان بخشی از این همکاری، اسکای‌بریج از یک ارزیابی محافظه‌کارانه برای تعیین اثر کربن مربوط به دارایی‌های بیت‌کوین خود استفاده کرد.
Moss اعتبارات کربن را از پروژه‌های تأیید شده مستقل تهیه می‌کند؛ مانند Vera که با جنگل‌زدایی در جنگل‌های آمازون مبارزه می‌کند و از طریق فروش اعتبارات کربن، ابتکارات زیست محیطی خود را تأمین می‌کند.
اسکای بریج به چندین شرکت رمزنگاری می‌پیوندد که برای کاهش اثر محیطی خود در سال جاری، تعدیل کربن خریده‌اند؛ از جمله صرافی‌های رمزنگاری FTX ، Gemini و BitMEX.
پس از آنکه ایلان ماسک در ماه می اعلام کرد که تسلا پذیرش پرداخت‌های بیت‌کوین را تا زمانی که بخش استخراج قادر به اثبات پایداری آن نباشد، متوقف می‌کند، نگرانی‌های زیست محیطی درسال ۲۰۲۱ داستان رمزنگاری را با مشکل مواجه کرده است.
تحقیقی که شورای استخراج بیت‌کوین در ۲ ژوئیه منتشر کرد، تخمین زده بود که بخش استخراج جهانی بیت‌کوین در سه ماهه دوم به ۵۶ درصد قدرت پایدار رسیده است. با این حال، این نظرسنجی تنها بر اساس سه سؤال شکل گرفته و بر پاسخ‌های داوطلبانه و خود گزارش‌شده‌ای متکی بود که ۳۲ درصد ماینرهای شبکه را شامل می‌شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *