چهل درصد دارندگان رمزارزها در آمریکا کد بازیابی خود را فراموش کرده‌اند

طبق یک نظرسنجی 40 درصد از دارندگان رمزنگاری آمریکا رمز عبور خود را فراموش کرده‌اند و 20٪ رمزهای عبور را روی کاغذ می‌نویسند.

بر‌اساس مطالعات اخیر در مورد ذخیره‌سازی دارایی‌های رمزنگاری شده و رمزهای عبور، در یک نظرسنجی که روی بیش از 1000 دارنده ارزهای دیجیتال انجام شده، نشان می‌دهد که 39.7 درصد کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اند. مطالعات انجام شده توسط cryptovantage نشان می‌دهد که کاربرانی که قادر به بازیابی رمزهای عبور خود نیستند به طور متوسط 2،134 دلار از دست داده‌اند و این افراد به طور متوسط 7245 دلار سرمایه گذاری می‌کنند.
البته این مطالعه نشان می‌دهد که، 95.6% از کاربران، پس از فراموش کردن رمز ورود به سیستم خود ،توانسته‌اند که پول خود را بازیابی کنند و این میزان موفقیت این پتانسیل را دارد که برخی از ترس ها و مسائل اعتماد را در بین سرمایه‌گذاران فعلی به‌طور جدی کاهش دهد.
یافته‌های نظرسنجی نشان داد که از هر 10 نفر، 1 نفر معتقد است‌که رمزهای عبور آن‌ها نا‌امن است،20 درصد از شرکت‌کنندگان از یک تکه کاغذ برای ثبت رمزهای عبور خود استفاده می‌کنند.
همچنین، از بین هزار پاسخ‌دهنده، بیشترین استفاده از کیف پول، در پلت فرم کوین‌بیس با 34.7% و سپس رابین‌هود با 26.4% و کاربران بایننس با 24.4% از نظرسنجی را به‌خود اختصاص داده‌اند که هر سه این کیف پول ها به کلیدهای خصوصی دسترسی ندارند.
این مطالعه همچنین کلاهبرداری‌های رمزنگاری را نیز پوشش می‌دهد و اشاره می‌کند که 32.6% از دارندگان ارزهای دیجیتال در ایالات متحده قربانی کلاهبرداری رمزنگاری شده‌اند و متوسط خسارت افراد، چیزی در حدود 538 دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *