فردی توانست به لطف سرویس بازیابی به ۱۰ میلیون دوج خود دسترسی پیدا کند

سرویس بازیابی کیف پول؛ به فردی کمک کرد تا دوباره به ۱۰ میلیون دوج خود دسترسی پیدا کند
بنا بر این خبر؛ ده میلیون دوج یک راننده کامیون بازنشسته، به ارزش سه میلیون دلار قفل شده بود که به کمک یک سرویس بازیابی کیف پول توانست به آن‌ها مجدد دسترسی پیدا کند.
یک سرویس بازیابی کیف پول می‌گوید به امری غیرممکن دست یافته است. باز کردن یک کیف پول شش ساله که حاوی ۱۰ میلیون دوج بود.
سرویس بازیابی KeychainX گفت که یک راننده بازنشسته کامیون با آنها تماس گرفت که در سال ۲۰۱۵ میزان زیادی دوج‌کوین به قیمت ۱۵۰۰ دلار خریده بود. بالا رفتن ارزش دارایی او به سرعت پیش می‌رفت و به بیش از ۲۰۰۰ برابر رسیده بود. این دارایی اکنون بیش از ۳ میلیون دلار ارزش دارد.
مشکل اینجا بود که PIN کیف پول اندرویدی او ۱۲ رقم بود، چیزی که شرکت تصور می‌کرد شکستن آن یک عمر طول می‌کشد و غیرممکن است.
تیم KeychainX با درخواست شماره‌هایی که برای او اهمیت دارد – مانند سال تولدش – کار را شروع کرد. از اینجا آنها کیف پول او را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند تا تشخیص دهند نوع رمزگذاری آن چگونه است.
طیف وسیعی از آزمایش‌ها انجام شد و سپس پیشرفت بزرگی رخ داد: آنها متوجه شدند که بخشی از جزییات مربوط به صاحب کیف پول ممکن است همان PIN باشد. و این آزمایش نتیجه داد.

لحظه‌ای اعصاب خردکن

یکی از پراسترس‌ترین لحظه‌ها برای KeychainX اطمینان از جابجایی امن وجوه موجود در کیف پول بود. از آنجا که تاریخ آن مربوط به شش سال پیش بود، تیم بازیابی تخمین زد که همگام‌سازی آن چند روز طول می‌کشد.
اعصاب خردکن‌ترین لحظه وقتی بود که یک معامله آزمایشی کوچک انجام شود تا اطمینان یابند که این میزان از دوج می‌تواند با امنیت کامل به مقصد جدید خود برسد.
روبرت رودین، مدیرعامل KeychainX ، گفت که سرمایه‌گذار خوشحال دوج قول داده است دفعه بعد که به شهر آمد همه را به یک نوشیدنی دعوت کند. وی افزود: «گذشته از همه اینها از دست دادن یک PIN در کیف پول شما بد نیست. اگر بتوانید سال‌ها بعد آن را باز کنید، ممکن است با رشد زیادش زندگی شما تغییر کند. این بار که چنین بود.»

کمک به سرمایه‌گذاران

شرکت KeychainX برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و در بازیابی ارزهای رمزنگاری از دست رفته از کیف پول‌های تلفن همراه‌، سخت‌افزار و نرم‌افزار تخصص دارد. طی شش ماه گذشته، بیش از ۱۰۰ کیف پول بازیابی کرده است – و عمدتا بر بازیابی بیت‌کوین و اتر تمرکز می‌کند که غیرقابل دسترسی بوده است.
این شرکت می‌گوید که نرم‌افزار سفارشی آن با سرعت هزار برابر ابزارهای رایج در مورد بازیابی کلیدها است – و این تنها شرکت ثبت شده عمومی است که در این فضا فعالیت می‌کند و با رقبایی که از نام مستعار استفاده می‌کنند یا گروه‌های تک نفره تفاوتی آشکار دارد.
KeychainX به کوین‌تلگراف می‌گوید: «ایدۀ رایجی وجود دارد که می‌گوید ۲۰ درصد از بیت‌کوین‌ها برای همیشه از بین می‌رود، ما معتقدیم آن بیت‌کوین‌ها فقط منتظرند کشف شوند.»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *