بهترین بازی‌های بلاک‌چین

به‌لطف فناوری بلاک‌چین و مدل کسب‌وکار «بازی کن و پول دربیار» به‌زودی بازی‌کردن به منبع کسب درآمد اضافه‌ای برای بسیاری از علاقه‌مندان به بازی در جهان تبدیل می‌شود.

بازی‌های بلاک‌چینی با بازی‌هایی که از فروشگاه تهیه می‌شوند متفاوتند، در این بازی‌ها کاربران می‌توانند بفروشند، معامله کنند یا درآمدشان را در صورت تمایل با دیگران سهیم شوند.

در یک جمله در حالی‌که برنامه‌های معمولی از شما کسب درآمد می‌کنند بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین برای شما به‌دلیل مشارکت در آن‌ها کسب ارزش می‌کنند. از جمله کشورهای پیشرو در این زمینه می‌توان به کشورهایی مانند فیلیپین، ونزوئلا، برزیل، اندونزی و هند اشاره کرد.برای مشاهده تصویر بزرگتر روی تصویر کلیک کنید

بازی‌های زیادی در شرف توسعه هستند و ما در این‌جا ابتدا نگاهی اجمالی به بازی‌های سال جاری و معرفی بازی‌های در شرف رونمایی در سال 2022 خواهیم داشت.

گیلد آو گاردینز (Guild of Guardians)
محصول استپیکو (Stepico)، بازی فانتزی و قابل نصب بر روی تلفن همراه با قابلیت نقش‌پذیری بازیکنان که به آن‌ها از طریق مدیریت دخمه‌ها اجازه‌ی تشکیل تیم‌هایی از قهرمانان را می‌دهد. مدیریت دخمه‌ها برای جمع‌آوری منابعی است که برای ایجاد ارکان ارزشمند بازی و قهرمانانی است که در ازای پول واقعی فروخته خواهند شد.
بازیکنان مجاز به انتخاب نقش‌های سنتی مانند Tanks، Healers، DPS، و Support هستند. البته این بازی موبایلی سطح بندی شده است و بازی جهان باز آینده نخواهد بود.
در زمان نوشتن این متن گیلد آو گاردینز سیستم‌هایی برای بازیکنان جویای کسب درآمد دارد که گردهم‌آوری، ادغام، اوج‌گیری شخصیت، و صنعت‌گری را در بر می‌گیرد. پول رایج درون بازی توکنی از ERC-20 بر بستر اتریوم است. بازی در سال 2022 آغاز خواهد شد.میراندوس (Mirandus)

بازی فانتزی با حجم وسیع بازیکنان نقش‌پذیر آنلاین که گالا گیمز (Gala Games) توسعه آن را بر عهده داشته است. بازیکنان و مشارکت‌کنندگان مالک هر چیزی در بازی هستند از جمله اسلحه‌ها، چادرها، مغازه‌ها و شهرها. علاوه‌براین، تبلیغات نشان داده است که تصمیمات بازیکنان با ایجاد محیطی که صرفاً به‌دست خودشان ساخته می‌شود بر این بازی تاثیر خواهد گذاشت.
بازیکنان می‌توانند زمین‌هایی میراندوس را به تملک خود در آوردند و مالکیت همه‌ی دارایی‌های دیجیتال بازی بر بستر بلاک‌چین گالا ذخیره می‌شود. بنابراین داشتن یک برج دفاعی یا پایگاه نزدیک به دخمه فرصت معامله و هم‌زمان گریزگاه امنی برای بازیکنان فراهم می‌آورد که برای مالک درست مثل پاتوق‌های DND یا Dungeons & Dragons درآمدزا است.بازی نستیبل (Nestable)

بازی جمع‌آوری رمزارز طراحی شده به‌دست ترایبل گیمینگ (Tribal Gaming) که مجموعه‌ای از فعالیت‌های مختلف را در بر می‌گیرد مانند جمع‌آوری منابع، ساخت لانه، تولیدمثل و جمع‌آوری مکعب‌ها. هر مکعب ویژگی‌های فیزیکی و فردی متفاوتی دارد، دو رنگ هستند با دو چشم، یک سر آراسته، گوش‌ها و یک دم. هر مکعب یک توکن ERC-1155 پشتیبانی‌شده با انجین (Enjin) است. تسهیم و معامله‌ی ارکان بازی و مکعب‌ها مجاز است.
از آن‌جا که هر مکعب ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد، و این انحصار عاملی برای ارزشگذاری محسوب می‌شود پس قابل قیمت گذاری در بازار است.بازی فورتیفاید (Fortified)

باز هم گالا گیمز و این بار یک بازی بر روی وب و مبتنی بر برج‌های مراقبت. در این بازی بازیکنان به رقابت با یکدیگر در ساخت بهترین دفاع‌ها می‌پردازند. اجازه‌ی نبرد با یکدیگر در زمین‌های خود یا سرزمین‌های بی‌طرف را دارند.
مالکیت بازیکن بر دارایی‌ها در بازی مهم است، زیرا می‌تواند تجهیزات بیشتری ایجاد کند که برج‌های معمولی دارای آن نیستند مثل برج کمان‌داران که در حال حاضر 0.012 اتریوم ارزش دارد. با این وجود بازیکنان بدون زمین یا ان‌اف‌تی می‌توانند همچنان به مشارکت و رقابت در استخرهای جایزه امیدوار باشند.امبر سورد (Ember Sword)

محصول شرکت برایت استار استودیوز(Bright Star Studios)، بازی رایگان با حجم گسترده‌ی بازیکنان نقش‌پذیر آنلاین است که بازیکنان آن در یک دنیای فانتزی ویران‌شهری مبتنی بر تصمیمات بازیکن با سیستم مبارزاتی سرعتی و بدون درجه‌بندی جا می‌گیرند. نیازی به نگرانی نیست تجربیات بازیکن در برابر محیط نیز به تصویر در خواهند آمد.
از اتریوم برای آراستن ارکان موجود در بازی و مالکیت زمینی استفاده می‌شود که قابل مبادله با پول است. اما به‌دلیل گسترده بودن آن بر بستر اتریوم، شرکت اعلام کرد که تنها USDC قبول خواهد کرد و Polygon (سابقاً Matic) را به‌عنوان هزینه تراکنش استفاده می‌کند.
شرکت اعلام کرد که امبر سورد ابتدا در رایانه‌های خانگی و با برنامه‌ی گسترش بر روی تلفن‌های همراه منتشر خواهد شد، خوشبختانه بازی قابلیت اجرا بین این دو پلتفرم را نشان داده است. این بازی هم‌اکنون در مرحله‌ی پیش‌آلفا و در دسترس بازیکنان اندکی است، اما انتظار می‌رود تا اوایل سال 2022 به‌صورت عمومی منتشر خواهد شد.ایلویوم (Illuvium)

یک بازی دنیای باز مبارزه و فانتزی گسترده بر بستر اتریوم. اگر با بازی کریپتو کیتیز (Crypto Kitties) آشنایی دارید باید بدانید که این بازی نسخه‌ی ارتقایافته‌ای است که با بالابردن کیفیت سه بعدی خلق شده است. بازیکنان می‌توانند با ضربه‌زدن به ایلوویال‌ها (Illuvials) در میدان مبارزه آن‌ها را اسیر و پس از پرستاری از آن‌ها تا کسب بهبودی و سلامتی، آن‌ها را تصاحب کنند. هر ایلوویالز یک ان‌اف‌تی از مجموعه‌ای از همه‌ی موجودات به تعداد محدود تشکیل شده است. اتریوم برای همه‌ی خریدهای درون بازی استفاده می‌شود و همه‌ی هزینه‌های تراکنش اتریوم به خزانه‌ی ایلویوم فرستاده خواهد شد. صرافی ایلویوم یا همان بازار آنلاین تحت مدیریت شرکت مستقل ایلویوم برای خرید و فروش همه‌ی ان‌اف‌تی‌های درون بازی به بازیکنان خدمت‌رسانی می‌کند.
بازی از سال 2020 در حال توسعه بوده است و به‌دست بیش از 40 بازیکن حرفه‌ای باسابقه در زمینه‌ی بازی و رمزارز خلق شده است. وایت‌پیپر بازی مدعی ارائه‌ی نسخه‌ی خصوصی بتا در اکتبر و انتشار موبایلی آن در سال 2022 است.اسپیس میسفیتز (Space Misfits)

بازی فضایی با چند بازیکن آنلاین مبتنی بر فناوری ENJIN است. بازیکنان که با عنوان اوریون میسفیتز (Orion Misfits) شناخته می‌شوند برای بقا در فضا، ساخت ناوگان و جستجوی جوایز باید مخاطرات بازی را به جان بخرند. جید استمز استودیوز (Jade Stems studios) اعلام کرده که قصد دارد این بازی را به دنیایی «زنده» تبدیل کند که هر روز دستخوش تغییر می‌شود و از ساختار ایستای بازی‌های نقش‌پذیری پا را فراتر می‌گذرد.
با توجه به وایت‌پیپر بازی بازیکنان قادر به انتخاب از مجموعه‌ای از نقش‌ها خواهند بود و هر نقش به بازیکن اجازه‌ی کسب بیتز (BITS) یا همان پول رایج بازی که می‌توان از آن برای خرید دارایی‌ها و ان‌اف‌تی‌های بازی استفاده کرد را خواهد داد. بیتز می‌تواند برای تهیه‌ی سفینه‌ها، بخش‌های مختلف سفینه، مهمات و سوخت نیز به‌کار برده شود و به بازیکن برای پیشروی بیشتر در راه کسب غنائم بیشتر کمک کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *