مهندسی که از بازیابی کیف پول بیتکوین خود منصرف شد

مهندس جوان آفریقای جنوبی، کلیدهای خصوصی کیف پول خود را که شامل ۲۰ عدد بیت‌کوین را از روی کامپیوتر خود پاک کرد.
یک مهندس الکترونیک آفریقایی از تصمیم خود برای بازیابی یک سند حاوی کلیدها و رمز عبور یک کیف پول رمزنگاری که حدود 20 بیت‌کوین دارد و 10 سال پیش با رایانه خانگی استخراج شده‌بود، منصرف شد.
بر اساس گزارش Mybroadband، این مهندس 24 ساله با نام مستعار مارک مایکلز، در زمان کودکی، استخراج بیت‌کوین را شروع می‌کند، اگرچه، او به یاد نمی‌آورد که چقدر طول‌کشیده تا بیت‌کوین استخراج کند، اما می‌گوید ارزش هر بیت‌کوین بسیار پایین‌تر از 0.08 دلار بوده‌است. این قیمت پایین و همچنین عدم مبادلات رمزنگاری برای فروش بیت‌کوین، سرانجام باعث می‌شود که این ماینر نوجوان آن زمان علاقه خود را از دست بدهد. او توضیح می‌دهد:
“سرانجام، خسته شدم، زیرا نمی‌توانستم، کارهای دیگری را با رایانه خود انجام دهم، در‌حالی‌که مشغول استخراج بیت‌کوین بی‌ارزشی بودم، اما به یاد دارم که هفت سال بعد، درحالی‌که ارزش هر بیت‌کوین حدود 1000 دلار بود، همه هارد دیسک ها، مموری‌ها، سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی‌های خانه را جمع‌آوری کرده و هر کدام را با دقت مرور کردم. این کار حدود یک هفته طول کشید. من همچنین سعی کردم نرم افزار بازیابی اطلاعات را روی هارد اصلی خود اجرا کنم، اما این چندان کاربردی نداشت، زیرا در آن زمان، هر درایو چندین بار قالب بندی و استفاده مجدد شده بود.”
با‌وجود از دست‌دادن بیت‌کوین‌ها که در‌حال‌حاضر بیش از 900 هزار دلار ارزش دارند و تلاش‌های ناموفق برای بازیابی آن‌ها، این مهندس گفت که او با این تصمیم عجولانه خود در گذشته صلح کرده‌است و هرگز هم برای پول درآوردن وارد دنیای ارز دیجیتال نشده است. او همچنین در‌حال‌حاضر، مقادیر نه چندان زیاد اما دارای ارزهای رمزنگاری شده مختلفی است و همچنان اتریوم استخراج می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *