کمک پی‌پال و گوگل به بانک انگلستان برای درک بیت‌کوین

بانک انگلستان در حال تحقیق روی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می‌باشد.
این بانک امروز اعضای دو مجمع در رابطه با ارز دیجیتال بانک مرکزی را معرفی کرد که قرار است به بررسی ارز دیجیتال بانک مرکزی بپردازند، این اعضا که شامل گوگل و پی پال می‌باشد، اسامی برتر در حوزه فناوری و امور مالی هستند و به بانک کمک می‌کنند تا بفهمد (CBDC) چگونه می‌تواند به انگلستان کمک کند.
بریتانیا در رابطه با ارز دیجیتال بانک مرکزی، تا‌کنون نسبتا محتاط بوده‌است اما اعلامیه امروز نشان می‌دهد که بانک انگلستان در حال مشاوره با کارشناسان برتر در رابطه با این فناوری است.
این انجمن بررسی می‌کند که آیاCBDC ، در بریتانیا کارآیی دارد یا خیر وهمچنین به بانک کمک خواهد کرد تا چالش‌های تکنولوژیکی طراحی، پیاده سازی و اجرای ارز دیجیتال بانک مرکزی را درک کند.
“ایدهCBDC ، در انگلستان، این است که برای تعریف از پول نقد کار می‌کند، اما راهی سریع و مطمئن برای ارسال و پرداخت پول است، زیرا که اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان بارها گفته‌است که دارایی‌های دیجیتالی غیرمتمرکز، مانند بیت‌کوین را پول نمی‌داند.”

اما او گفته است که استیبل کوین‌ها و دارایی‌های وابسته به ارزهای فیات هرچند متفاوت از ارز دیجیتال بانک مرکزی، می‌توانند بخش مهمی از چشم انداز مالی آینده شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *