فروش اطلاعات محرمانه در ازای ارز دیجیتال

FBI ، یک کارمند فدرال را که اطلاعات محدود در زیردریایی‌های هسته‌ای را ازای ارزهای دیجیتال می‌فروخت، بازداشت کرد.
یک کارمند دولت آمریکا به اتهام جاسوسی پس از تلاش برای فروش داده‌هایی در زمینه طراحی کشتی‌های جنگی هسته‌ای به یک دولت خارجی بازداشت شد.
کارمند فدرال درخواست کرده بود که با ارز دیجیتال مونرو حقوق دریافت کند. وی به یکی از ماموران مخفی FBI گفت: “من از خطرات تجزیه و تحلیل بلاک‌چین بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده آگاه هستم و معتقدم مونرو به هر دوی ما کمک بسیار خوبی می‌کند.”

وزارت‌امور‌خارجه توضیح داد که جاناتان طوب، که به عنوان مهندس هسته‌ای خدمت می‌کرد و همسرش، دیانا توبی ، “اطلاعاتی را که تحت عنوان” اطلاعات محدود “در مورد طراحی کشتی‌های جنگی با نیروگاه هسته‌ای شناخته می‌شود، به شخصی که آن‌ها معتقد بودند نماینده یک قدرت خارجی است، فروختند اما در‌واقع، آن شخص مامور مخفی FBI بود.

اولین فروش، در ماه ژوئن در ویرجینیای غربی انجام شد. این مامور مخفی ایتدا 10 هزار مونرو به عنوان حسن نیت و  پس از دریافت کارت SD حاوی اطلاعات محدود در ارتباط با راکتو‌های هسته‌ای زیردریایی، 20 هزار دلار دیگر به مهندس هسته‌ای پرداخت کرده‌بود.

این زوج در ماه آگوست، کارت SD دیگری، حاوی اطلاعات محدود را به مبلغ 70،000 دلار به در ازای ارز مونرو به مامور مخفی فروختند اما در نهایت آن‌ها در 9 اکتبر توسط FBI  دستگیر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *