دولت سایه‌ی میانمار استیبل کوین تتر (USDT) را به عنوان یک ارز رسمی معرفی کرد

دولت سایه یا دولت وحدت ملی میانمار (National Unity Government (NUG)) که از سوی طرفداران رهبر محبوس این کشور یعنی آن سان سو چی (Aung San Suu Kyi) هدایت می ‌شود استیبل کوین مبتنی بر دلار ایالات متحده یعنی تتر را به عنوان ارز رسمی برای استفاده‌ی محلی اعلام کرد.
وزیر دارایی این دولت اذعان داشت: استفاده از تتر سرعت تجارت و کارایی پرداخت را افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش منتشر شده در بلومبرگ (Bloomberg)، دولت وحدت ملی تتر را برای کمپین جمع آوری کمک‌های مالی در پی سرنگونی رژیم نظامی فعلی در میانمار می‌پذیرد. علاوه بر این دولت سایه از طریق فروش «اوراق قرضه خزانه ویژه انقلاب بهاری» که به مهاجران میانماری در سراسر جهان ارائه شده بود 9.5 میلیون دلار جمع آوری کرد. این گروه قصد دارد یک میلیارد دلار از طریق فروش اوراق قرضه صادر شده از سوی NUG جمع آوری کند.
وزارت برنامه ریزی، امور مالی و سرمایه‌گذاری دولت وحدت ملی میانمار روز دوشنبه در فیسبوک اعلامیه‌ای را در رابطه با این اقدام منتشر کرد.
تصمیم NUG برای تبدیل تتر به ارز رسمی باعث تضعیف ممنوعیت اعمال شده از سوی بانک مرکزی میانمار بر رمزارزها در ماه می سال گذشته می ‌شود.
ادغام تتر به عنوان ارز رسمی برای استفاده‌ی محلی به دلیل نگرانی های حفظ حریم خصوصی و توقیف وجوه به دست رژیم فعلی صورت می‌گیرد. وزیر دارایی NUG گفت که دلیل اصلی این ادغام را استفاده داخلی برای تسهیل و سرعت بخشیدن به سیستم‌های پرداخت، تجارت و خدمات فعلی است.”
سنای فرانسه و پارلمان اروپا در اکتبر سال 2021 دولت وحدت ملی میانمار را به عنوان دولت رسمی این کشور پذیرفت، البته این در حالی است که ایالات متحده هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده است. تصمیم برای پذیرش و استفاده از تتر از سوی این دولت آن هم در زمانی که دولت ایالات متحده در تلاش برای اعمال سیاست‌های سخت‌گیرانه بر صدور استیبل کوین است می‌تواند به محل بحث در میان سایر کشورها تبدیل شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *