ملانیا ترامپ در فضای تـوکن‌های غیـرمثلی

با وجود این‌که دونالد ترامپ، رییس‌جمهور سابق ایالات متحده امریکا پیش از این اعلام کرده بود که طرفدار بیت‌کوین نیست، به نظر می‌رسد که همسرش ملانیا ابایی از ورود به دنیای مجموعه‌های کریپتویی ندارد.
بانوی اول پیشین ایالات متحده، روز پنج‌شنبه با اعلام این که پلتفرم توکن‌های غیرمثلی (NFT) خود را راه‌اندازی می‌کند فضای توییتر را متحیر کرد .

اولین توکن غیرمثلی عرضه‌شده‌ی او «چشم‌انداز ملانیا (Melania’s Vision)» نام دارد که اثری هنری به سبک آبرنگ از چشمان آبی لاجوردی‌ش را به نمایش می‌گذارد و رسانه ها از آن با عنوان «طلسمِ منبع الهام مجموعه‌دار» یاد می‌کنند.
بر اساس این بیانیه مطبوعاتی، این توکن غیرمثلی اولین مورد از توکن‌های غیرمثلی است که بانوی اول سابق قصد رونمایی و فروش آن‌ها را دارد. ملانیا در ادامه اظهار کرد توکن‌های بیشتری در فواصل زمانی مختلف در وب‌سایت‌ش منتشر خواهند شد و قصد دارد در چهارم ژانویه پیش‌نمایشی از «مزایده‌ی یک توکن غیرمثلی و مجموعه‌ی خصوصی» ارائه کند که در روز یازدهم ژانویه در معرض فروش قرار خواهد گرفت.


خانم ترامپ ادامه داد که بخشی از عواید حاصل از فروش اولیه صرف کمک به کودکانی خواهد شد که به دلیل داشتن سن بالا (و عدم پذیرفته‌شدن به فرزندخواندگی) در مراکزی مانند شیرخوارگاه‌ها نگهداری می‌شوند.
پلتفرم ملانیا بر روی شبکه سولانا (Solana) که به داشتن هزینه‌های کمتری نسبت به همتای خود اتریوم در فضای توکن‌های غیرمثلی شهرت‌یافته بنا شده است. با این وجود نماینده‌ای از سولانا لبز (Solana Labs) اذعان داشت که در اتخاذ چنین تصمیمی دخالتی نداشته‌اند و پنج‌شنبه از پروژه مطلع شده‌اند. البته یکی دیگر از مشارکت‌کنندگان برجسته‌ی این اکوسیستم نیز به این موضوع اشاره داشت که «آثار خانم ترامپ همگی بسیار ارزان‌قیمت هستند، بنابراین انتخاب سولانا برای کارمزد تراکنش منطقی به نظر می‌رسد».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *