بیانیه‌ انجمن‌بلاک‌چین‌ایران: ماینینگ‌‌ می‌تواند‌‌‌ برای‌ کشور‌ ‌‌سود‌مند‌ باشد!

صنعت ماینینگ ایران در سال‌های اخیر با برخورد‌های سلبی از سوی مسئولان‌دولتی روبه‌رو‌شد، اکنون انجمن بلاک‌چین ایران با انتشار بیانیه‌ای، ضمن اخطار راجب درنگ کردن دولت در حوزه‌ماینینگ و رمز‌ارزها اعلام کرد که، این صنعت قانون‌پذیر است اما دستور‌پذیر نیست.

اين حوزه مى‌تواند برای کشور درآمد ۲۰هزار میلیارد تومانی برای وزارت نیرو و نفت و درآمد‌سالانه ۱۵میلیارد‌‌‌دلاری برای کشور داشته باشد.

در فصول‌گرم بسیاری از مقامات قطعی برق را به‌علت ماینینگ می‌دانند اما با قانون‌گذاری درست و صحیح میتوان این چالش و مسائل را حل نمود.

انجمن‌ فناوران‌زنجیره‌بلوک از دولت درخواست‌کردند تا با تنظیم‌گری صحیح دولت را از این فرصت‌های موجود که باعث رشد و توسعه میشود بهره‌مند سازد.

این انجمن اعتقاد دارد که تاکنون آسیب‌های زیادی را کشور از عدم تولید‌‌ میلیارد‌ها‌دلار دارایی‌دیجیتال، کوچ نیروی‌انسانی متخصص، استخراج‌ زیر‌زمینی و …دیده‌است.

انجمن فناوران‌‌‌زنجیره‌بلوک تاکید دارد که معین‌کردن نرخ غیر‌کارشناسی برای حامل‌های‌انرژی باعث عقب‌ماندگی کشور در این حوزه میشود.

و‌هم‌چنین این هشدار را داده‌است که کشور‌های همسایه به سرعت درحال جذب نیرو‌جوان و متخصص هستند.

در‌آخر این بیانیه آمده‌است که دولت‌مردان و تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان به گونه‌ای عمل کنند که فردا شرمنده‌خدا، کشور و مردم نباشند و به جای حسرت، آینده‌ای سربلند و با‌افتخار نصیبشان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *