لایه اول در زنجیره بلوک‌ها چیست؟ (قسمت دوم)

لایه اول پراکندگی چیست ؟

این راه‌حل برای بالا بردن ظرفیت تراکنش‌ها در لایه اول پراکندگی رایج است. این تکنیک به شکل داده‌هایی تفکیک شده می‌باشد که مورد تایید تقسیم‌‌کننده دفتر کل توزیع هستند. شبکه‌ای متقاطع تقسیم شده دراجزا مختلف برای تقسیم میزان کار به منظور تایید سرعت تراکنش. هر جز مدیریت زیر‌مجموعه‌ای از کل فعالیت شبکه را بر عهده دارد.

لایه اول در مقابل لایه 2

زمانی که صحبت ازاصلاح به میان می‌آید،به دلیل وجود موانع تکنیکال همه چیز قابل حل در لایه اول نمی‌باشد و قطعا تغییرات سخت و حتی غیر‌ممکن برای شبکه اصلی بلوک‌ زنجیره‌ای می‌شود.به طور مثال اتریوم برای تثبیت سهام به روز رسانی شده، اما این روند سال‌ها برای سازمان یافتن خواستار سالیان زیاد می‌باشد. برخی از مصارف به راحتی توان کارکرد در لایه اول به دلیل مشکل مقیاس ندارند. یک بازی بلوک زنجیری حقیقتا نمی‌تواند در یک‌زمان انتقال طولانی از شبکه بیت‌کوین استفاده کرد.

شبکه لایتنینگ

راه‌حل‌های لایه 2 بر روی لایه یک ساخته می‌شوند و برای نهایی‌کردن تراکنش‌ها بر آن تکیه می‌کنند. یکی از نمونه‌های معروف شبکه لایتنینگ است. پردازش تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین تحت ترافیک سنگین ممکن است ساعت ها طول بکشد. شبکه لایتنینگ به کاربران این امکان را می دهد تا با بیت کوین خود خارج از زنجیره اصلی پرداخت‌های سریع انجام دهند و مانده نهایی بعداً به زنجیره اصلی گزارش می‌شود. این اساساً تراکنش‌های همه را در یک رکورد نهایی جمع می‌کند و در زمان و منابع صرفه‌جویی می‌‌‌کند.‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *