۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

#7 فرانسیس سوآرز[1]

شهردار میامی

من چک حقوق ماهیانۀ بعدی خود را صد درصد به بیت‌کوین خواهم گرفت…

بیوگرافی:

فرانسیس سوآرز چهل‌وسومین شهردار شهر میامی و اولین نایب رییس کنفرانس شهرداران ایالات متحده است. سوآرز وظایف شهرداری خود را در سال 2009 آغاز کرد و از آن زمان هربار مجدداً انتخاب شده است.

سوآرز سال 2021 را صرف تلاش برای تبدیل میامی به پایتخت بیت‌کوین جهان کرد و ابتکاراتی را برای پرداخت حقوق کارگران به بیت‌کوین و تبدیل شدن به اولین قانونگذار ایالات متحده که حقوق خود را به دارایی دیجیتال می‌گیرد مطرح نمود. همچنین سوآرز از یک رمزارز میامی‌محور رونمایی کرد و کوشش بسیار او در حوزۀ رمزارز باعث ایجاد انگیزه برای سایر رهبران ایالات متحده برای الگو گرفتن شده است.

سوآرز در سال 2021:

سوآرز در ماه فوریه قصد خود را برای تبدیل میامی به قطب رمزارز جهان اعلام کرد. طرح شهردار شامل این امر بود که پرداخت حقوق کارگران شهرداری به بیت‌کوین انجام شود و مالیات‌های شهر نیز به بیت‌کوین گرفته شود. در حالی که این پیشنهاد در اواخر سال 2021 همچنان در حال پیشرفت بود، سوآرز به آن اکتفا نکرد.

در ماه مارس ورزشگاه NBA میامی‌هیت، که از سال 1999 به امریکن ایرلاینز آرینا معروف است، پس از اینکه این تبدیل حقوق نامگذاری را به دست آورد، به اف‌تی‌اکس آرینا تغییر نام داد. بی‌شک چنین حرکتی بخاطر موضع رمزارزپسندانۀ سوآرز بود.

چند ماه بعد، این شهردار از میامی‌کوین (MIA) رونمایی کرد، رمزارزی که با مشارکت پویش سیتی‌کوینز ایجاد شد. میامی‌کوین یک دارایی پشتیبانی‌شده توسط پروتکل پشته‌ها[2] و کاربران را قادر به ماین و سرمایه‌گذاری در آن می‌سازد.

ماینرهای میامی‌کوین توکن‌ها را مینت می‌کنند و پاداش تلاش‌های خود را به بیت‌کوین می‌گیرند. در واقع به شهر خدمت کرده و خودشان نیز سود می‌برند. 30 درصد ارز ماین‌شده به شهر میامی پرداخت شده و مابقی برای کاربران ارسال می‌شود. بنا به اظهارات، این برنامه چند ماه پس از شروع خود بیش از 30 میلیون دلار بازده داشته است.

سوآرز معتقد است این بازده می‌تواند جایگزین مالیات‌ها و تامین مالی باشد و میامی از این وجوه برای شروع طرح‌های شهری استفاده کند. همچنین توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز پشتیبانی‌شده توسط میامی‌کوین را بسازند.

سوآرز در ماه نوامبر در توییتر نوشت که حقوق ماهیانۀ بعدی خود را «صد درصد به بیت‌کوین» خواهد گرفت. این توییت در واکنش به توییت آنتونی پمپلیانو[3] بود که نوشته بود:« وقتش رسیده است، چه کسی اولین سیاستمدار آمریکایی خواهد بود که حقوق خود را به بیت‌کوین می‌گیرد؟» پرداخت از طریق Strike انجام خواهد شد که یک پلتفرم تبدیل بیت‌کوین به فیات است.

این شهر در همان ماه اعلام نمود که کیف پول‌های بیت‌کوین و همچنین سود سهام بیت‌کوین دریافت‌شده از کسانی که میامی‌کوین را ذخیره‌سازی می‌کنند را برای همۀ ساکنان میامی فراهم خواهد کرد. در ماه دسامبر سوآرز اظهار کرد که از سال 2022 بخشی از پرداخت 401 هزاری خود را به بیت‌کوین می‌پذیرد. در حالی که به نظر می‌رسد او مطمئن نیست که این فرایند دقیقا چگونه انجام خواهد شد، مطمئن است که راهی پیدا خواهد کرد.

سوآرز در سال 2022:

درخصوص اجرای طرح کیف پول برای ساکنان میامی، مدیریت شهر همچنان باید دربارۀ چگونگی تعیین اینکه کدام کیف پول‌ها متعلق به کدام افراد باشد تصمیم بگیرد، اما می‌توان انتظار ایجاد این راهکار را طی سال 2022 انتظار داشت. اولین کنفرانس جهانی بیت‌کوین پساکرونا در میامی برگزار شد که بیت‌کوین 21 نام داشت و سوآرز مجدداً در سال 2022 آن را برگزار و حمایت خواهد کرد.

همچنین سوآرز سال 2022 را صرف حصول اطمینان از اینکه سایر شهروندان می‌توانند حقوق بازنشستگی خود را به بیت‌کوین بگیرند خواهد کرد. به واسطۀ کوشش شهردار برای توسعۀ رمزارزی، استارتاپ‌های رمزارزمحور از جمله Blockchain.com  و  eToroبه سرعت به میامی رفته‌اند. از آنجا که سوآرز دستیابی به رمزارز را برای شهروندان آسان‌تر می‌گرداند، احتمال دارد که استارتاپ‌های بیشتری به این شهر جادویی نقل مکان کنند.

همچنین این شهردار معتقد است رئیس‌جمهور بعدی ایالات متحده که در سال 2024 نامزد خواهد شد، باید حامی رمزارز باشد، و اینکه ممکن است خودش نیز این موقعیت را در نظر داشته باشد. اگر چنین باشد سال 2022 سالی بسیار مهم برای سوآرز خواهد بود و جهان شاهد نقش‌آفرینی تصمیمات رمزارزی او خواهد بود.


[1]Francis Suarez

[2] Stacks protocol

[3] Anthony Pompliano

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *