۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

8 مایکل سیلر[1]

بنیانگذار، رئیس و مدیرعامل مایکرواستراتژی، و حامی گویای بیت‌کوین

بیت‌کوین گله‌ای از زنبورهای سایبری است که در خدمت الهۀ خرد هستند، از آتش حقیقت تغذیه می‌کنند، و در پشت دیواری از انرژی رمزگذاری‌شده به طور فزاینده‌ای هوشمندتر، سریع‌تر و قوی‌تر رشد می‌کنند.

بیوگرافی:

مایکل سیلر یک کارآفرین و مدیر اجرایی آمریکایی است که مایکرواستراتژی را در سال 1989 در سن  24 سالگی پس از فارغ‌التحصیلی از موسسۀ فناوری ماساچوست هم‌بنیانگذاری کرد.

مشخصۀ گام‌های اولیۀ او به سمت بزرگسالی، اشتیاق به فناوری و همچنین هوانوردی و فضانوردی- یعنی تمرکز اصلی مدرک دوگانۀ او، همراه با علم، فناوری و جامعه بود.

او همچنین آموزش افسری پرواز را در تگزاس به پایان رساند و در سال 1987 به عنوان ستوان دوم در نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا ماموریت یافت.

سیلر در سال 2021:

توئیت شاعرانۀ سیلر دربارۀ بیت‌کوین موقعیت او را به عنوان یکی از شاخص‌ترین چهره‌های فضای بیت‌کوین طی چند سال گذشته بالا برد. علاقه‌مندان به بیت‌کوین مطمئناً به یاد دارند که سیلر در روزهای آغازین بیت‌کوین را مورد انتقاد قرار داد: او در سال 2013 در توییتی نوشت که روزهای بیت‌کوین به شماره افتاده است و سرنوشتی مشابه قمار آنلاین دارد.

او نظر خود را به طور اساسی تغییر داد، تا جاییکه مایکرواستراتژی تا دسامبر 2021، تعداد شگفت‌آور 121.044 بیت‌کوین به ارزش بیش از 4 میلیارد دلار جمع‌آوری کرد، که او مشتاق است برای همیشه آن را نگه دارد. او همچنین میلیون‌ها دلار بیت‌کوین برای کیف پول شخصی خود خرید.

او با برقراری یک صفحۀ آکادمی بیت‌کوین در وبسایت مایکرواستراتژی به نام «بیت‌کوین امید است»[2] و آموزش به دیگران دربارۀ رمزارز در کنفرانس‌ها و مکان‌های آموزشی در سراسر ایالات متحده، سال 2021 را پرهیاهو شروع کرد.

سیلرد در ماه مه ملاقاتی با چند استخر استخراج بزرگ بیت‌کوین در آمریکای شمالی تبدیل داد تا آیندۀ استخراج در رابطه با مصرف انرژی مورد بحث قرار گیرد. جامعۀ بیت‌کوین این ملاقات را مورد انتقاد قرار داده و اظهار نمود تاجران بزرگ نباید در پروتکل بیت‌کوین مداخله کنند.

به دلیل این واکنش شدید، شورا اهداف خود در مورد شفافیت، استخراج پایدار و آموزش بیت‌کوین تغییر داد اما تصریح کرد که هیچ قدرت تصمیم‌گیری در دست نخواهد داشت.

همچنین سیلر نقش مهمی در تشویق ایلان ماسک به تامین تسلا و اسپیس‌اکس با بیت‌کوین به عنوان پس‌اندازی گنج‌گونه به جای پول نقد یا طلا داشت. در ماه مارس زمانی که تسلا خرید 1.5 میلیارد دلاری خود به بیت‌کوین و قبول رمزارز به عنوان روش پرداخت را اعلام کرد، قیمت بیت‌کوین به بالاترین میزان خود رسید.

سیلر در سال 2022:

مایکل سیلر بول بیت‌کوین[3] نیز نامیده می‌شود زیرا در خصوص آیندۀ بیت‌کوین به یکی از خوش‌بین‌ترین افراد تبدیل شده است. در سال 2022 انتظار می‌رود که این کارآفرین هر بار که بیت‌کوین کاهش می‌یابد، به خرید آن ادامه دهد. او چندین بار تایید کرده است که قیمت مسئله نیست و تا زمانی که پول نقد در دسترس دارد به خرید ادامه خواهد داد زیرا بیت‌کوین نسبت به پول نقد پول بهتری است.

مایکرواستراتژی آنقدر بیت‌کوین دارد که حالا عملکرد بورسی آن احتمالاً بیش از هر عامل دیگری تحت تاثیر قیمت بیت‌کوین خواهد بود.

جامعۀ بیت‌کوین در حال آغاز واکنش به این واقعیت است که شاید سیلر و شرکتش بیش از حد بیت‌کوین داشته باشند و سال 2022 شاهد تایید بیشتر این تصور خواهیم بود.

اینکه یک شرکت یا فرد مالک نسبت بالایی از بیت‌کوین باشد، می‌تواند برای معیار تمرکززدایی رمزارز که به وسیلۀ آن تمرکز قدرت کاهش می‌یابد زیان‌آور باشد، که این امر برخلاف فرهنگ باز و غیرمتمرکزی است که بیت‌کوین در طول سال‌ها با سختگیری ایجاد کرده است.

همچنان پیش‌بینی می‌شود که سیلر طی سال 2022 یک قهرمان اصلی بیت‌کوین باشد، و از طریق پادکست‌ها و دوره‌های آموزشی روشنگرانه و تاثیرگذار خود، به کسب‌وکارها دربارۀ بیت‌کوین آموزش دهد.


[1] Michael Saylor

[2] Bitcoin is Hope

[3] Bitcoin Bull

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *