Kris Marszalek CEO of Crypto.com

۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

#12 کریس مارشالک[1]

مدیر عامل کریپتو.کام[2]

اگر بنیانگذاری هستید که در حال شروع مسیر خود برای کمک به ساخت Web3 می‌باشید، به خاطر بسپارید: شما به پول سرمایه‌گذاری خطرپذیر نیاز ندارید.

بیوگرافی:

کریس مارشالک کارآفرین لهستانی و مدیرعامل پلتفرم رمزارز و پرداخت کریپتو.کام واقع در سنگاپور است. علاقه‌مندان به رمزارزها ممکن است شرکت پرداخت ارزهای دیجیتال موناکو را به خاطر بیاورند. این شرکت که در سال 2016 تأسیس شد، یکی از اولین کارت‌های بانکی مبتنی بر بلاک‌چین بود که به کاربران امکان کنترل امور مالی و داده‌هایشان را می‌داد. موناکو در سال 2018 نام تجاری خود را به کریپتو.کام تغییر داد تا تحول جهان به سمت رمزارز را تشویق و حمایت کند.

مارشالک پیش از ورود به حوزۀ رمزارز، اپلیکیشن موبایل Yiyi در هنگ‌کنگ و کسب‌وکار تجارت الکترونیکی Beecrazy را تاسیس کرد. وقتی Beecrazy توسط گروه iBuy، که بعدا به Ensogo  تغییر نام تجاری داد، تملک شد او همچنان نقش خود به عنوان مدیر ارشد اجرایی را حفظ کرد.

کریپتو.کام پس از کمپین‌های حمایتی جهانی و پس از اینکه مارشالک برای کارت‌های بانکی رمزارزمحور خود کسب مجوز کرد تا در کشورهای مختلف از جمله بازارهای کلیدی مانند کانادا و استرالیا اجرایی شود، در سال 2020 توجه زیادی را به خود جلب کرد.

علاوه بر این، طرح کریپتو.کام از طریق راه‌اندازی یک صرافی غیرمتمرکز، دیفای سواپ، به دنیای امور مالی غیرمتمرکز بسط پیدا کرد. کریپتو.کام در پایان سال 2020 در سطح جهانی 5 میلیون کاربر به دست آورده بود.

مارشالک در سال 2021:

با توجه به رشد کریپتو.کام با پشتیبانی راه‌اندازی دیفای سواپ و کمپین‌های پشتیبانی مستمر، 2021 سال خوبی برای فضای رمزارز بود.

کریپتو.کام در پایان سال 2021 ده میلیون کاربر و سه هزار کارمند ثبت کرده بود و در 90 کشور در حال کار بود. با این سرعت، جای تعجب ندارد اگر هدف بعدی مارشالک، ورود 150 میلیون کاربر در این پلتفرم طی پنج سال آینده باشد. این شرکت در سال 2021 کمپین‌های تبلیغاتی گسترده‌ای انجام داد، به ویژه در رویدادهای ورزشی بزرگ که اغلب به عنوان اسپانسر اصلی ظاهر می‌شد.

کریپتو.کام قراردادی چند میلیون دلاری با مرکز Staples لس‌آنجلس برای تغییر نام تجاری خود به کریپتو.کام آرینا منعقد کرد. مرکز رویدادها میزبان تیم‌های بسکتبال لیکرز، کلیپرز، و اسپارکس، و همچنین تیم هاکی روی یخ کینگز است. این استادیوم در ایالات متحده، بعد از استادیوم مدیسون شهر نیویورک، دومین سالن بزرگ است.

این صرافی رمزارز 700 میلیون دلار به مالک مرکز Staples برای حق نگهداری نام کریپتو.کام روی استادیوم برای 20 سال بعد پرداخت کرد. تغییر در روز کریسمس انجام شد و همۀ لوگوها و نشان‌های فیزیکی به تدریج در نیمۀ اول سال 2022 برچیده خواهند شد.

این معامله نمایانگر یکی از جالب توجه‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در ورزش توسط یک شرکت رمزارز است.

مارشالک همچنین مشارکتی 100 میلیون دلاری را با فرمول یک منعقد کرد. این توافق به کریپتو.کام اجازه می‌دهد که در طول مسابقه برند خود را به نمایش درآورد و در عوض، سازمان را توسعۀ ان‌اف‌تی‌ها حمایت کند.

مارشالک در سال 2022:

در سال 2022، احتمالاً مارشالک به فعالیت موفقیت‌آمیز خود با کریپتو.کام ادامه خواهد داد زیرا این شرکت همچنان معاملات چند میلیون دلاری را در سراسر جهان منعقد می‌کند.

این سازمان اخیراً اعلام کرد که توافقنامه‌ای برای تملک دو صرافی در نیمۀ اول سال منعقد کرده است. این دو صرافی، نیدکس و راهکار آینده‌ای به نام «صرافی کوچک»[3] برای مشتریان خرد می‌باشند.

نیدکس بخشی از شرکت خدماتی امور مالی IG Group است و سرمایۀ بازاری 4.3 میلیارد دلاری دارد.

مارشالک با «صرافی کوچک»، رویای خود برای عرضۀ پلتفرمی برای بازار خرده‌فروشی را دنبال می‌کند که محدودیت‌های مالی ناشی از امور مالی سنتی را برمی‌دارد و با ابزاری توانمندسازی می‌کند که به همه فرصت می‌دهد تا با پول خود مستقل و حاکم بر خود باشند.


[1] Kris Marszalek

[2] Crypto.com

[3] Small Exchange

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *