Erik Voorhees

۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

#13 اریک ورهیس[1]

بنیانگذار و مدیرعامل شیپ‌شیفت[2]

بیوگرافی:

اریک تریستان ورهیس کارآفرین پانامایی-آمریکایی است. او استارتاپ بیت‌کوینی Coinapult را هم‌بنیانگذاری کرد که بیت‌کوین را توسط پیامک و ایمیل می‌فرستد. او در صرافی BitInstant به عنوان مدیر بازاریابی کار کرد و بنیانگذار و سهامدار Satoshi Dice، وبسایت قمار بیت‌کوین، بود که بعدها در سال 2013 به خریداری نامعلوم فروخته شد. ورهیس پیش از پیوستن به پروژۀ Free State، در کلرادو مستقر بود و سپس در دبی، پاناما، نیویورک و نیوهامشایر زندگی کرد.

همچنین ورهیس بنیانگذار و مدیرعامل شیپ‌شیفت است، یک صرافی فوری بیت‌کوین و آلت‌کوین که او با نام مستعار Beorn Gonthier تا مارس 2015 آن را توسعه و مدیریت می‌کرد. در مارس 2015 او نقش خود در این شرکت را در بخشی از اعلام سرمایه‌گذاری اولیه فاش کرد. برخی از سرمایه‌گذاری‌های او منجر به جریمه و مسائل حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا شده است.

ورهیس یک آزادی‌خواه صریح است که با مالیات، مقررات مالی و به طور کلی با دولت مخالف است. شیپ‌شیفت اعتقادات سیاسی و اقتصادی او را منعکس می‌کند و سرویسی رایگان است.

ورهیس در سال 2021:

شیپ‌شیفت تقریباً دوازده پروتکل تبادل غیرمتمرکز را در ژانویۀ 2021 تولید کرد تا هم شرکت و هم کاربران را از تعهدات «مشتری خود بشناسید»[3] رها کند و در عین حال نقدینگی، قیمت، در دسترس بودن دارایی و امنیت بیشتری را برای معامله‌گران فراهم کند. ورهیس طی کنفرانس بیت‌کوین 2021 در میامی در یک پادکست، بیشینه‌گرایان بیت‌کوین را بخاطر تخریب حامیان ارزهای دیجیتال دیگر مورد انتقاد قرار داد و ادعا کرد که «بانک‌های مرکزی، بانک‌ و ارزهای فیات، دشمنان واقعی بیت‌کوین و بیشینه‌گرایان بیت‌کوین هستند، نه «جامعۀ دوج‌کوین یا جامعۀ اتریوم».

ورهیس در مصاحبه‌ای در ژوئیۀ 2021 با تمرکز بر تمرکززدایی از کسب‌وکار و پول، استدلالی برای تمرکززدایی از بسیاری از جنبه‌های زندگی و اقتصاد ارائه کرد. او سپس این نظریه را در مورد پول اعمال کرد و استدلال کرد که یک سازمان کوچک و متمرکز نباید انحصاری بر ارز داشته باشد تا جامعه‌ای واقعاً عادلانه داشته باشیم. در پایان سال 2021 شیپ‌شیفت شروع به تبدیل به الگوی DAO کرد.

پس از اینکه صرافی غیرمتمرکز میان زنجیره‌ای ThorChain در ژوئیۀ 2021 دو هک چندمیلیون دلاری را به همراه یک نفوذ سوم، هرچند جزئی، تجربه کرد، ورهیس اظهار کرد که این رخنه‌ها نشان می‌دهد که ThorChain هنوز راه درازی در پیش دارد، اما این واقعیت که می‌تواند یک صرافی غیرمتمرکز زنجیره‌ای آگنوستیک ارائه کند «توسعۀ بزرگی برای صنعت» است.

ورهیس در سال 2022:

در 13 اکتبر سال 2020 به دنبال گزارش G20 که بیان می‌کرد اعضای آن چارچوب‌های مقرراتی پول باثبات، و نیز پژوهش و انتخاب طرح‌ها، فناوری‌ها و آزمایش‌ها برای CBDCرا تکمیل خواهند کرد، ورهیس توییت کرد: تا پایان سال 2022 بیت‌کوین بزرگتر از نصف آنها خواهد بود.

با چشم‌انداز ورهیس مبنی بر ایجاد سیستم مالی غیرمتمرکز، تغییرناپذیر و بدون مرز، مدیریت و نرم‌افزار متن‌باز شیپ‌شیفت به تدریج به دارندگان توکن  FOX این صرافی منتقل می‌شود که قبلاً برای کارمندان، سرمایه‌گذاران و کاربران شیپ‌شیفت صادر شده است. در سال 2022، هر کاربر موجود یک ایردراپ توکن FOX با 340 میلیون توکن دریافت خواهد کرد که آن را به بزرگترین ایردراپ در تاریخ تبدیل می‌کند.

ورهیس در مدیوم برای توضیح منطق این تصمیم نوشت: «تمرکززدایی نه تنها به یک استراتژی سازمانی قابل دوام تبدیل شده است، بلکه به مدلی ضروری برای توانمندسازی سیستم مالی بدون مرز و تغییرناپذیر تبدیل شده که بسیاری از ما مشتاقانه از آن حمایت می‌کنیم.»


[1] Erik Voorhees

[2] ShapeShift

[3] Know Your Costumer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *