elon musk

۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

#14 ایلان ماسک

مدیرعامل تسلا، بنیانگذار و مدیرعامل اسپیس‌اکس، بنیانگذار شرکت بورینگ

رمزارز امیدبخش است، اما لطفاً با احتیاط سرمایه‌گذاری کنید!

بیوگرافی:

ایلان ماسک که در پرتوریا در آفریقای جنوبی متولد شد، در سنین جوانی در هر چیزی که به کامپیوتر مرتبط بود مهارت داشت.او در 12 سالگی، یک بازی کامپیوتری ساخت و آن را به مبلغ چند صد دلار در سال 1984 به یک مجلۀ رایانه‌ای فروخت. ماسک پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه پنسیلوانیا با مدرک لیسانس در فیزیک و اقتصاد، به دنبال فرصت‌هایی در زمینۀ اینترنت رفت.

ماسک در یک سری طولانی از سرمایه‌گذاری‌های کارآفرینی، نقشه‌ها و ارائه‌دهندۀ مدیریت تجاری Zip2، PayPal و Tesla را از طریق خرید و تملکات و همچنین SpaceX پیدا می‌کرد. زندگی شخصی او متزلزل‌تر است. او سه بار طلاق گرفته و پدر هفت فرزند و نیز شیبا اینو است!

 با این حال شخصیت نسبتاً عجیب و غریب ماسک ممکن است برای محدودیت‌های مقرراتی سخت باشد. او پس از اینکه بدون مدرک توییت کرد که تسلا قرار است با قیمت 420 دلار به ازای هر سهم خصوصی شود، در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به کلاهبرداری متهم شد. ماسک در سال‌های اخیر به فضای ارزهای دیجیتال علاقه پیدا کرده است و پول دیجیتال را «نابودناپذیر» می‌نامد و تأکید می‌کند که قانونگذاران نباید در تلاش برای کاهش سرعت پذیرش آن باشند.

ماسک در سال 2021:

وضعیت سلبریتی-کارآفرین ماسک بیش از 70 میلیون فالوور توییتر و نیز قابلیت اثرگذاری بر بازار در فضای رمزارز را برای او فراهم کرده است. در ماه مارس گذشته، ماسک پس از اعلام اینکه تسلا بیت‌کوین را به عنوان پرداخت در خرید خودرو می‌پذیرد، هیجان سرمایه‌گذاران را برانگیخت. سپس پس از آنکه عقب‌نشینی کرد و برنامه‌های اعلام‌شده را به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی ناشی از مصرف انرژی برای استخراج بیت‌کوین کنار گذاشت، بازار رمزارز در ماه مه سقوط کرد. تسلا درست قبل از افزایش قیمت به ارزش 1.5 میلیارد دلار بیت‌کوین خرید و بعداً در ماه ژوئن اعلام کرد که حدود 10 درصد از دارایی‌ها را برای آزمایش نقدینگی این حجم فروخته است.

ارتباط ماسک با دوج‌کوین عجیب‌تر هم بود. این اینفلوئنسر و سلبریتی که علاقه‌اش به میم‌ها مشهور است، با افزایش قیمت این کوین در نیمۀ اول سال 2021، بازارگرمی آن را در شبکه‌های اجتماعی آغاز کرد. وقتی دربارۀ موضوع دوج‌کوین از او سوال شد ماسک پاسخ داد:« من هیچ دوجی نفروخته و نخواهم فروخت.» با این حال وقتی «پدر دوج» در طول حضورش در برنامۀ Saturday night live در ماه می، به اندازۀ کافی برای این کوین بازارگرمی نکرد و باعث شد قیمت آن تقریباً در چند ساعت تا 30 درصد نازل شود، طرفداران «دلشکسته» شدند.

ماسک بعدها در همان سال اعلام کرد:« دوج‌کوین برای پرداخت بهتر از بیت‌کوین است» و تایید کرد که تسلا دوج را به عنوان پرداخت برای محصولات خود می‌پذیرد. امروزه به نظر می‌رسد که اشتیاق برای میم‌کوین کمرنگ شده است و قیمت آن در حال حاضر تقریباً از بالاترین رکوردی که در می 2021 به دست آمده بود، 80 درصد کمتر شده است.

ماسک در سال 2022:

با ورود به سال 2022 ماسک به ارسال نظرات مشروح و صریح خود در مورد فضای ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهد. به عنوان مثال، زمانی که توییتر آبی تصاویر نمایۀ NFT را منتشر کرد، ماسک در واکنش به آن گفت: «آزاردهنده است» و اینکه «توییتر منابع مهندسی را برای این چرندیات خرج می‌کند در حالی که کلاهبرداران رمزارز در هر رایانش یک حجم بلاک ربات‌های اسپم ایجاد می‌کنند؟!»

سپس زمانی که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال بخاطر سقوط بازار شروع به کار در مک‌دونالد کردند ماسک توییت کرد:«اگر مک‌دونالد دوج‌کوین را بپذیرد، یک وعدۀ غذایی را با خوشحالی در تلویزیون می‌خورم». سرگرمی‌ها به کنار، انتظار می‌رود باتوجه به مجموعه شرکت‌های ماسک و همچنین خرید کف قیمتی پدر دوج، شاهد پذیرش بیشتر رمزارزها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *