Do Kwon

۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

#18 دو کوان[1]

هم‌بنیانگذار و مدیرعامل Terraform Labs

برای داشتن امور مالی غیرمتمرکز باید پول را غیرمتمرکز کنید. (وقتی) خط مشی مالی درون‌زنجیره‌ای وجود داشته باشد که معتبر و قابل فهم است، فکر می‌کنم همه چیز بهتر شود.

بیوگرافی:

دو کوان کارآفرین کرپیتو اهل کرۀ جنوبی است و بیشتر به هم‌بنیانگذاری Terraform Labs در ژانویۀ 2018 و مدیریت این شرکت در سمت مدیرعامل شناخته می‌شود. Terraform Labs اکوسیستم بلا‌ک‌چین Terra را اداره می‌کند که به کمک توکن اصلی آن یعنی توکن LUNA انجام می‌شود. دو کوان فارغ‌التحصیل دانشگاه استنفورد و متخصص در علوم کامپیوتر با دانشی در چندین زبان برنامه‌نویسی مثل C++، جاوا، و پایتون می‌باشد.

دو کوان پیش از متمرکز شدن روی رمزارز از طریق Terraform Labs، بنیانگذار و مدیرعامل Anyfi بود. Anyfi شرکت مخابراتی متمرکز بر ایجاد راهکارهای ارتباطی همتابه‌همتا برای ارتباطات مرحله‌آخری بود. این کارآفرین همچنین به عنوان مهندس نرم‌افزار برای غول‌های تکنولوژی یعنی مایکروسافت و اپل کار کرد.

نقش کوان در دنیای بلاک‌چین به دیگر پروژه‌های محبوب رمزارز مانند Anchor Protocol و Mirror Protocol بسط داده می‌شود. کوان در سال 2019 به عنوان یکی از رهبران عالی‌رتبه در حوزۀ فایننس و سرمایه‌گذاری خطرپذیر در لیست «30 under 30» مجلۀ فوربز قرار گرفت. همچنین کوان چندین سرمایه‌گذاری چندمیلیون‌دلاری شخصی در شرکت‌های رمزارزمحور مانند Flint, Iron Fish, pSTAKE, Ape Board انجام داده است.

دو کوان در سال 2021:

در همان اوایل سال در ماه ژانویه، یک چرخۀ تامین مالی که یکی از رهبران آن گلکسی‌دیجیتال مارک نووگراتز[2] بود 25 میلیون دلار به  Terraform Labs  تزریق کرد. در ماه بعد، این شرکت Terraform Capital را راه‌اندازی کرد که با 10 میلیون دلار سرمایۀ اولیه آغاز شد. هدف این طرح ایجاد پروژه‌های اجتماعی در مراحل اولیه و تشویق ادغام استیبل‌کوین دلاری Terra، TerraUSD و توکن سیستم مدیریتی LUNA در سراسر امور مالی غیرمتمرکز با پوشش هزینۀ ممیزی‌های امنیتی است.

یکی از مهمترین نقاط عطف Terra راه‌اندازی Anchor Protocol در ماه مارس بود که استیبل‌کوین‌ها یا دارایی‌های گواه بر سهام خود را ذخیره کرده یا قرض بگیرند. در اواسط سال، این شرکت از جمع‌آوری‌های مالی متعددی برخوردار بوده است، از جمله یک دور 150 میلیون دلاری که توسط سرمایه‌گذاران بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Pantera Capital و BlockTower Capital هدایت می‌شود.

کواندر سال 2021 به رهبری  Think with Terra Ideathon، یک برنامۀ چهارماهه برای توسعه‌دهندگان هندی که به ایجاد موارد استفادۀ پرداخت مبتنی بر بلاک‌چین در سراسر محورهای تجاری متنوع می‌پردازد، به دنبال نفوذ در بازار آسیایی بود.

کوان همچنین در طول سال در تامین بودجه‌های متعددی برای شرکت‌هایی از جمله mobile DeFi app Alice و شبکۀ جدید بلاک‌چین Flare Network شرکت کرد. با این حال، کوان در کنار مسیر رشد شرکتش، با موانع متعددی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تحمیل شده بود دست و پنجه نرم می‌کرد. کمیسیون ادعا می‌کرد کوان و Terraform Labs قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض می‌کنند.

دو کوان در سال 2022:

این شرکت در ماه ژانویه یک سازمان غیرانتفاعی به نام Luna Foundation Guard را تاسیس کرده و بیش از 4.1 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرد. این سازمان بر اکوسیستم Terra متمرکز می‌شود و به دنبال پایدار ساختن نوسان LUNA از طریق پشتیبانی آن با TerraUSD می‌باشد.

انتظار می‌رود Terraform Labs در سال 2022 چهل میلیون دلار برای تثبیت ورودش به ورزش‌های حرفه‌ای خرج کند. به علاوه، این شرکت در یک دور تامین مالی 80 میلیون دلاری برای Qredo شرکت کرد. Qredo یک زیرساخت لایه‌2 غیرمتمرکز برای حفظ و نگهداری دارایی‌های دیجیتال است.

علی‌رغم اختلافات مداوم با تنظیم‌گران فدرال، انتظار می‌رود کوون روند سرمایه‌گذاری خود را حفظ کند و در عین حال به گسترش عرضه‌های Terra ادامه دهد. این کارآفرین همچنین روی پتانسیل آتی توکن ANC Anchor Protocol حساب می‌کند.


[1] Do Kwon

[2] Mike Novogratz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *