Leah Wald

۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

#19 لیا والد[1]

مدیرعامل والکری[2]

این راه‌اندازی (ETF بیت‌کوین فیوچرز والکری) مهم است زیرا مهر تاییدی است بر اینکه تنظیم‌گران در ایالات متحده می‌خواهند با این صنعت همکاری کنند تا به جای ممنوعیت دارایی‌های رمزی، آنها را قاعده‌مند سازند.

بیوگرافی:

لیا والد تاجری دارای حجم زیادی از تجربه هم در داخل و هم خارج از دنیای رمزارز است. او درست پیش از اتمام سال‌های نوجوانی‌اش، به عنوان مشاور در شعبۀ آفریقایی بانک جهانی کار می‌کرد. او مشاور تاسیس نهاد فشن Naadam، تحلیل‌گر مالی در Vital Financial، و شریک در Lucid Investment Strategies، در میان تعدادی از جایگاه‌های قبلی است.

والد به عنوان مدیرعامل والکری، امور مالی غالب و کریپتو را باهم ادغام می‌کند. والکری به عنوان یک ابزار مدیریت دارایی عمل می‌کند که چندین بار طی سال 2021 در دنیای رمزارز خبرساز شد.

والد در سال 2021:

والکری در سال 2021 به رهبری والد چندین گام رو به جلو برداشت. این شرکت 10 میلیون دلار از مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاران به عنوان بخشی از یک حرکت سرمایه‌گذاری سری الف دریافت کرد. سرمایه‌گذاران شامل BTC Media, 10X Capital ,UTXO Management، در کنار دیگر شرکت‌ها، و همچنین چارلی لی[3]، سازندۀ لایت‌کوین، بودند.

والکری همچنین در سال 2021 یک صندوق قابل معاملۀ بیت‌کوین را راه‌اندازی کرد. در نیمۀ دوم اکتبر یک ETF بیت‌کوین با پشتوانۀ فیوچرز از نهادی به نام پروشیرز در بازار سهام نیویورک عملیاتی شد و اولین محصول معاملاتی بیت‌کوین در نوع خود را وارد بازار کرد و دنیای سنتی را با این توکن برتر هماهنگ کرد. تنها چند روز بعد، والکری محصول مشابهی را در Nasdaq به نام ETF استراتژی بیت‌کوین والکری راه‌اندازی کرد.

والد در نیمۀ دوم سال 2021 چندین مصاحبه انجام داد. او اشاره کرد که ETFهای بیت‌کوین راه سنتی‌تری را برای دسترسی به بیت‌کوین به عنوان دارایی پیش روی بازیکنان اصلی قرار می‌دهد. او همچنین به ETF اسپات بیت‌کوین به عنوان یک هدف بلندمدت اشاره کرد و ETF بیت‌کوین با پشتوانۀ فیوچرز را مقدمۀ آن دانست.

والکری همچنین محصول بیت‌کوین محور دیگری را در ماه دسامبر در Nasdaq راه‌اندازی کرد. این محصول که Valkyrie Balance Sheet Opportunities ETF نام دارد، شامل اوراق بهادار دارندگان مستقر در ایالات متحده، صرافی‌های رمزارز، شرکت‌های استخراج و سایر سازمان‌هایی که بیت‌کوین را در ترازنامۀ خود دارند می‌شود.

والد در سال 2022:

با توجه به اقدامات والکری در سال 2021، امسال می‌تواند سال پرکار دیگری برای این شرکت باشد چراکه به خوبی پیش می‌رود. تنظیم‌گری و قاعده‌مندی رمزارز در چندین سطح به عنوان یک نقطۀ تمرکز اصلی در  سال 2021 ظاهر شد. بخش خوبی از مباحثات پیرامون تنظیم‌گری رمزارز درخصوص الزامات لایحۀ زیربنایی بود که دولت آمریکا طی سال 2021 به دنبال تصویب آن بود و نهایتاً لایحه موفق شد. با این حال، مقبولیت ETF بیت‌کوین در کشور در طی سال‌ها موضوع بحث‌برانگیزی برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بوده است.

والد طی مصاحبۀ خود در سال 2021 بیان کرد که او و تیمش مدام بررسی می‌کردند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار با چه چیزی راحت خواهد بود و سپس روی محصولی کار می‌کردند که با موضع کمیسیون همخوانی داشت. مقبولیت ETF بیت‌کوین فیوچرز والکری ممکن است نشان از موفقیت این استراتژی داشته باشد و بتواند در آینده در مبارزه برای یک ETF بیت‌کوین اسپات مفید باشد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در دسامبر 2021 فاند بیت‌کوین والکری را انکار کرد که یک ETF بیت‌کوین اسپات بود.

ETFهای بیت‌کوین اسپات با پشتیبانی بیت‌کوین واقعی، نوعی محصول هستند که هنوز در ایالات متحده مقبولیت نیافته‌اند. پیش‌بینی اینکه تنظیم‌گران نهایتاً دربارۀ چنین محصولاتی چه تصمیمی می‌گیرند دشوار است اما انتظار می‌رود والد برای مقبولیت آنها فشار بیاورد و در عین حال دیگر محصولات رمزارزی عمده را در سال 2022 عرضه کند.


[1] Leah Wald

[2] Valkyrie

[3] Charlie Lee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *