bored ape yacht club

۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

#22 میمون‌های کسل[1]

ایده این بود که این مکان برای منحط‌هاست، درست است؟ چون ما منحط بودیم

بیوگرافی:

هنگامی که دو نویسندۀ ادبی بلندپرواز در یک بار در میامی با هم ملاقات کردند، هرگز پیش‌بینی نمی‌کردند که فقط چند ماه بعد با همکاری یکدیگر مجموعه‌ای از ان‌اف‌تی بلوچیپ را به ارزش میلیاردها دلار تأسیس کنند. با الهام از صحنه‌های هاردکور، پانک‌راک و هیپ‌هاپ در دهه‌های 1980 و 1990 مجموعه‌ای از ده هزار میمون کارتونی عصبی با ویژگی‌های غیرمنطقی در سال 2021 خلق شد.

تیم اصلی شامل Gargamel، Gordon Goner، No Sass، و Emperor Tomato Ketchup هستند، همان چهار نفری که پشت شرکت  Web3 Yuga Labsمی‌باشند. همچنین از آن زمان Nicole Muniz را به عنوان مدیرعامل کلوب معرفی کردند!

سازندگان داستان طنزی را ایجاد کردند که بر مبنای آن سال‌ها بعد زمانی که معامله‌گران رمزارز فراتر از رویاهای خود ثروتمند شوند، زندگی به سرعت خسته‌کننده می‌شود. بنابراین آن‌ها در یک کلوب باتلاقی با دسته‌ای از میمون‌های منحط می‌نشینند و این کلوب میمون‌های کسل است.

کلوب میمون‌های کسل در سال 2021:

در کمتر از یک سال، کلوب میمون‌های کسل به یک نام تجاری قابل تشخیص ان‌اف‌تی گسترش یافته و بیش از 1 میلیارد دلار فروش داشته است. کلوب در ابتدا در طی راه‌اندازی پیش فروش خود در ماه مه، برای فروش مشکل داشت، یک ایستگاه رادیویی و یک محدودۀ آنلاین مشترک به نام «BAYC Bathroom» تنها ابزارهای تبلیغاتی آن بودند. یک هفته بعد، همۀ 10000 جانور نخستین فروخته شدند و بلافاصله بعد، کلوب به پراستفاده‌ترین قرارداد هوشمند در شبکۀ اتریوم تبدیل شد. این تیم سیل پروژه‌های ان‌اف‌تی با عکس‌های نمایه را آغاز کرد، و جرقۀ آن را زد.

هشت ماه بعد، کلوب به اولین هدف خود رسید، که برای آن سطوح عضویت ثانویه را از طریق Mutant Ape Yacht Club و ادعاهای هیجان‌انگیز مانند Bored Ape Kennel Club که هر دو به گسترش جامعه و اکوسیستم کمک کردند را ایجاد کرد. میمون‌ها همچنین در محل‌های مزایدۀ واقعی مانند ساثبیز و کریستیز قرار گرفتند و به میلیون‌ها دلار فروخته شدند.

در 21 سپتامبر هدف دوم کلوب اعلام شد و به سرعت نتیجه حاصل شد و این ان‌اف‌تی‌ها به کف قیمت بیش از 70 اتریوم رسیدند. احساس تعلق به اجتماع، دلیل ورود بسیاری از افراد به این موضوع است زیرا کلوب جمع‌آوران را تشویق کرده است که هویت خودشان را خلق کنند و نمایندۀ شخصیت خودشان باشند.

این اجتماع همچنین در معماری کلوب نوآوری کرد و مجموعه‌های فرعی مانند Jenkins the Valet، The Boring Ape Chronicles و Ape-In Productions را ایجاد کرد. همۀ اینها با استفاده از حقوق تجاری کاملی بود که شرکت Yuga Labs به مالکان سپرده‌ است.

پروژۀ کلوب میمون‌های کسل با آدیداس برای اولین ان‌اف‌تی آن همکاری کرد و با آنیموکو برندز برای بازی بلاک‌چین آتی آن وارد مشارکت شد. در حالی که پیش‌بینی می‌شود توکن میمون[2] در راه باشد، این کلوب به سرعت در حال تبدیل شدن به یک برند معتبر جهانی است. در پایان سال میمون‌ها از پانک‌ها سبقت گرفتند و کف قیمت کلوب از کریپتوپانکس پیشی گرفت.

کلوب میمون‌ها در سال 2022:

با آغاز سال 2022 کلوب به دنبال تحقق تمام نقاط عطف نقشۀ راه دوم خود است، از جمله یک بازی در اپ‌استور، یک بازی بلاک‌چین، دسترسی به متاورس، یک DAO، یک توکن و حتی داشتن یک کلوب واقعی در میامی.

پیش‌بینی می‌شود که کلوب با تثبیت موقعیت خود در بخش ان‌اف‌تی که به سرعت در حال گسترش است برندهای اصلی و افراد مشهور بیشتری را جذب کند. در حالی که کف قیمت‌ها در ابتدای سال 2022 سرسام‌آور است، و هردو ان‌اف‌تی و هر دو Bored Ape Kennel Club و Mutant Ape Yacht Club  با افزایش حجم معاملات مواجه‌اند، امسال به احتمال زیاد شاهد چند رکورد جدید برای کلوب خواهیم بود.


[1] Bored Apes Yacht Club

[2] Ape

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *