NFT

چگونه کالکشن ان‌اف‌تی خودمان را تولید کنیم 

ان‌اف‌تی‌ها در طی سال‌های گذشته به پدیده‌ای فرهنگی تبدیل شده‌اند و دائماً تیتر اخبار می‌شوند؛ زیرا افراد مشهور در چنین فضایی می‌چرخند و دعاوی و کلاهبرداری‌های زیادی در جریان هستند. با این‌که تشخیص دادن این موضوع که آیا این مسئله  دشوار است که آیا آن‌ها پس از یک یا دو دوره رکود بازار، محبوبیتشان را حفظ می‌کنند یا دوباره به دست می‌آورند یا خیر. لذا هنوز دلایل زیادی هیتند برای آن‌که کسی به تولید ان‌اف‌تی اقدام کند.  در این مطلب قصد داریم به نحوه ایجاد یک ان‌اف‌تی بپردازیم.

  • ان‌اف‌تی را بفهمید: البته مجبور نیستید همه زیر و بم ان‌اف‌تیرا بدانید اما درک کلیات آن لازم است.NFT ها یا توکن‌های غیرقابل تعویض و دیجیتالی هستند که بر روی بلاک‌چین ذخیره می‌شوند. بر خلاف ارزهای دیجیتال، که در آن هر سکه یکسان است هر ان‌اف‌تی منحصر به فرد است و می‌تواند به‌عنوان راهی برای اثبات مالکیت بر نوعی فایل دیجیتال فروخته شود.
  • مطمئن شوید که واقعاً می‌خواهید ان‌اف‌تی بفروشید: اگر فقط این ایده مبهم را دارید که می‌خواهید یک ان‌اف‌تی بسازید، چند نکته را باید در نظر بگیرید. اولین نکته مهم کارمزد تراکنش است. اکثر NFT ها بر روی بلاک‌چین اتریوم فروخته می‌شوند و هر تراکنش در بلاک‌چین اتریوم هزینه‌هایی دارد که به استخراج‌کنندگان پرداخت می‌شود.
  • پلتفرمی را برای فروش NFT خودتان انتخاب کنید: ده‌ها پلتفرم به شما امکان می‌دهند تا ان‌اف‌تی را در بسیاری از بلاک‌چین‌ها بفروشید، بنابراین تقریباً غیرممکن است که راهنمای واحدی برای آن‌ها وجود داشته باشد.
  • یک کیف پول راه‌اندازی کنید: کیف پول ها برنامه‌هایی هستند که برای ذخیره کردن ارزهای رمزنگاری شده و ان‌اف‌تی‌هایی به کار می‌برید که در نهایت استخراج می‌کنید یا می‌خرید.
  • کیف پولتان را وصل کنید: پس از راه‌اندازی، باید آن را به بازار ان‌اف‌تی که قصد استفاده از آن را دارید متصل کنید. OpenSea و Rarible این کار را آسان می‌کنند.
  • یک ان‌اف‌تی ایجاد کنید: پس از این‌که کیف پول را وصل کردید، به صفحه‌ای می‌رسید که از آن برای ایجاد ان‌اف‌تی استفاده می‌کنید. اگر به آنجا نرسیدید، می‌توانید با کلیک کردن روی دکمه ایجاد در بالا سمت راست این کار را بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *