Layne Lafrance

۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

#30 لاین لافرانس

مدیر محصول فلو[1] در شرکت دپرلبز[2] و یکی از بنیانگذاران شرکت کریپتوکیتیز[3]

شرکت فلو پابه‌پای نیازهای مصرف‌کننده کار می‌کند و استفاده از زبان برنامه‌نویسی کدنس باعث شده تا طراحی برنامه‌ها مطابق با خواستة مصرف‌کنندگان بسیار راحت‌تر شود. من از همة شما می‌خواهم تا از مرزهای آنچه می بینید فراتر روید.

زندگینامه:

لاین لافرانس، کارآفرینان کانادایی، در لندن بزرگ شد و همانجا به مدرسه رفت. او سپس به کانادا بازگشت و آنجا در رشتة امور مالی و کارآفرینی از دانشگاه بریتیش کلمبیا فارغ‌التحصیل شد و دیری نگذشت که در همین دانشگاه به فناوری علاقه‌مند شد.

او یکی از بنیانگذاران شرکت پینگ[4] (از شرکت‌های فناوری) بود که به‌منظور تعامل بهتر در زندگی واقعی، افراد را به استفاده از تلفن‌های همراه تشویق می‌کرد. لافرانس مدیر محصول اکسیوم زن[5]بود و در آنجا همه چیز را در مورد فناوری بلاک‌چین آموخت. پروژة بعدی او، دپر لبز، که در سال 2018 آغاز شد ادامة اکسیوم زن بود و ماموریت آن نشان‌دادن مزایای فناوری بلاک‌چین به مردم (از طریق سرگرمی و بازی) بود.

فعالیت او در صنعت بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال با طراحی فلو در شرکت دپرلبز آغاز شد و طی چند سال گذشته تکامل یافت. بلاک‌چین فلو شبکه‌ای سریع و غیرمتمرکز است که کار با آن برای توسعه‌دهندگان آسان است و با هدف ساخت نسل بعدی برنامه‌ها و بازی‌ها (و نیز دارایی‌های دیجیتالی‌ای که پشتیبان آنهاست)، طراحی شده است.

او همچنین یکی از بنیانگذاران بازی کریپتوکیتیز (بازی بلاک‌چینی محبوب) بود که اولین نمونة محبوب از پیاده‌سازی توکن‌های غیرمثلی (NFT) محسوب می‌شود. در حال حاضر، لافرانس به‌منظور کلید‌زدن موج بعدی تجربیات دیجیتال، تمرکز خود را بر ساخت یک زیرساخت غیرمتمرکز قابل‌اعتماد و قوی برای تیم دپر گذاشته است.

لافرانس در سال 2021:

در سال 2021، شرکت دپر لبز و فلو به‌طرز قابل‌ملاحظه‌ای بزرگتر شد، تا جایی که پای این شرکت‌ها به دنیای NFTها باز شد، (دقیقاً همان چیزی که از شرکت سازندة کریپتوکیتیز انتظار می‌رفت.) فاصلة زمانی سال 2020 تا 2021 تماماً به تولید ان.بی.‌ای تاپ‌شاپ[6] اختصاص یافت (پلتفرمی مبتنی بر بلاک‌چین که امکان خرید، فروش و معاملة نسخه‌های شماره‌دار کلیپ‌های خاص و دارای مجوز رسمی را برای طرفداران فراهم می‌کرد).

نقطةعطف دیگر در مسیر حرفه‌ای او شکل‌گیری فلورس بود، پلتفرمی که برای کشف متاورس از طریق بلاک‌‌چین فلو ساخته شده بود. در این مدت، مشارکت‌ها و پروژه‌های جدید نیز به‌طور منظم به بلاک‌چین فلو اضافه شده‌اند، (برای مثال نسل تازة کیف‌پول‌های رمزنگار، یا آخرین شرکت فناوری آواتار که به افراد امکان می‌دهد تصویری فانتزی از خود ارائه دهد.)

جنبة کارآفرینی لافرنس در شروع همکاری‌های معنادار با گروه‌های مختلفی غیر از NBA (از انجمن ملی بازیکنان بسکتبال گرفته تا گروه موسیقی وارنر و مسابقات قهرمانی نهایی) به او کمک کرد. او همچنین در قالب سرمایه‌‌‌های خطرپذیر سرمایه‌گذاری‌ها و بودجه‌های قابل‌توجهی را برای دپرلبز کنار گذاشت (از جمله آندریسن هروویچ[7]یونیون اسکوئر ونچرز، و سرمایه‌گذارانی چون بنیانگذاران دریم‌ورکس[8]، ردیت[9] و کوین‌بیس[10]).

لافرانس در سال 2022:

از آنجا که متاورس در سال جدید نیز به رشد خود ادامه می‌دهد، انتظار می‌رود لافرنس و تیمش کار خود را گسترش دهند و مشارکت‌ها، پروژه‌های NFT و ایردراپ‌های جدیدی را به بازار معرفی کنند.

لافرانس با صدها فرصت شغلی جدید، و به‌ویژه توسعة نرم‌افزارها، به رشد شرکت کمک می‌کند. در ابتدای سال 2022، دپرلبز اولین شرکت NFT بود که برای لابی‌کردن با دولت ایالات متحده به‌منظور اثرگذاری بر سیاست‌های جدید در سرتاسر این صنعت، در سطح فدرال وارد عمل شد.

سرانجام با ورود طرفداران ورزش به دنیای NFT، انتظار می‌رود دپرلبز و فلو این بخش را (که در حال حاضر مملو از محصولات ورزشی قابل‌توجه است) توسعه دهند.

مشارکت‌های ورزشی جدید به غیر از NBA عبارتند از: لیگ ملی فوتبال، اتحادیة ملی بسکتبال زنان، سازمان فوتبال اسپانیا لالیگا و یو.اف.سی (از سازمان‌های مشت‌زنی) است. ممکن است در سال 2022 دسته‌های دیگری نیز به دنیای مجازی NFT و متاورس بپیوندند و آزمایشگاه‌های فلو و دپر در توسعة این فناوری نقش ایفا کنند.


[1] Flow

[2] Dapper Labs

[3] CryptoKitties

[4] Ping

[5] Axiom Zen

[6] NBA Top Shot

[7] Andreessen Horowitz

[8] Dreamworks

[9] Reddit

[10] Coinbase

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *