Yoni Assia

۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

#31 یونی آسیا

بنیانگذار و مدیر عامل ای‌تورو[1]

رمزارزها هنوز از جمله دارایی‌های نوپا محسوب می‌شوند و بیت‌کوین (اولین و بزرگترین رمزارز) تنها 12 سال عمر دارد. اگرچه رسیدن بیت‌کوین به سقف 500هزار دلار ممکن است کمی طول بکشد، اما آینده برای این رمزارز (و کلا تمام رمزارزها) روشن است.

زندگینامه:

یونی آسیا[2]یکی از اولین کارآفرینانی است که فناوری رمزارز و بلاک‌چین را پذیرفته است. از سال 2013، او به عنوان بنیانگذار و مدیرعامل پلتفرم معاملاتی اسرائیلیِ چند‌دارایی ای‌تورو ، پیشگام تجارت بیت کوین بود و از همان زمان هم محصولات این پلتفرم را با رمزارزهای متنوع و محبوبی ارائه کرده است.

در همان سال، آسیا به همراه ویتالیک بوترین[3]، بنیانگذار اتریوم، گزارش رسمیِ کالردکوینز[4] را نوشت. سپس در سال 2018 با راه‌اندازی بنیاد گوددالر[5]، (پروتکلی غیرانتفاعی که هدف آن کاهش شکاف دستمزدی از طریق پذیرش رمزارز برای افراد محروم و فاقد بانک است) دست به حرکتی بشردوستانه زد.

با این حال، عزم او برای ایجاد یک چارچوب اقتصادی جدید به سال 2008 برمی‌گردد، یعنی زمانی که او برای اولین بار ایده گود‌دالر را در قالب گزارش رسمیِ برنامه ویزیبل‌هند[6]ارائه کرد. آسیا مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم کامپیوتر و از دانشگاه رایشمن اسرائیل دریافت کرد. او تجربه عضویت در هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری میتاودش[7]را دارد و هم‌بنیانگذار و مدیر توسعه شرکت وایتک کامینیوکیشنز[8] و سی‌دی‌ راید[9](یک شرکت فناوری ویدئویی) است.

آسیا در سال 2021:

تا پایان سال 2020، شرکت ای‌تورو رشدی 40 درصدی را حجم کلی معاملات تجربه کرد، و در نتیجه شاهد ورود سرمایه‌‌ای به ارزش 600 میلیون دلار بود. در سال 2021 نیز این پلتفرم در راستای تقویت روند مداوم استفادة کاربران، تنها در 11 روز 380هزار کاربر جدید جذب کرد. آسیا اعلام کرد قصد دارد تا ماه مارس با پیشنهادی 4/10 میلیارد دلاری شرکت ای‌تورو را نیز خریداری و ادغام کند، اما کمی بعد با استناد به موانع نظارتی از این هدف خود عقب‌نشینی کرد.

علاوه بر این، گزارش سه ماهه دوم ای‌تورو حاکی از افزایش 125 درصدی حجم معاملات کریپتو (یعنی 73 درصد از کل کمیسیون‌های معاملاتی شرکت) بود. این شرکت سرمایه‌گذاری چند دارایی توانست یک میلیون دلار برای طرح ابتکاری آسیا با نام گوددالر اختصاص دهد.

در سال 2021، این پلتفرم اعلام کرد که تا سال 2022 به دلیل نگرانی های نظارتی در این حوزه، رمزارزهای محبوب کاردانو و ترون را از فهرست خود حذف می‌کند. با این حال، ای‌تورو با رمزارز ای‌تورو مانی (یک سرویس کیف پول برای مدیریت مشترک فیات و ارزهای دیجیتال) وارد بازار بریتانیا شد. این کارآفرین همچنان به‌صراحت از بیت‌کوین و استفاده از رمزارزها حمایت می‌کند.

آسیا در سال 2022:

علاوه بر گسترش جغرافیایی، آسیا پیش‌بینی می‌کند که رشد آینده ای‌تورو به شدت به رعایت مقررات محلی و مجوزهای عملیاتی بستگی دارد. او همچنین با توجه به تاییدیه‌های نظارتی، قصد دارد ای‌تورو را از طریق عرضه اولیه عمومی به بازار عرضه کند.

آسیا پیش‌بینی می‌کند که سرمایه‌گذاران حقیقی نقش مهمی در گسترش سریع رمزارزها خواهند داشت. نقشه راه شرکت او عباتست از راه‌اندازی ابزارهای جدید برای توانمندسازی سرمایه‌گذاران در کشف ارزهای دیجیتال. او انتظار دارد در طرح ابتکاری گوددالر 100 میلیون نفر وارد اقتصاد دیجیتال شوند، و این در شرایطی است که نگرانی‌ها در مورد شکاف دستمزد جهانی افزایش یافته است.

علاوه بر این، ای‌تورو عرضه‌های مختلف فعلی خود (مانند مجموعة دفی، کارت‌های نقدی کریپتو و خدمات کیف پول) را گسترش خواهد داد تا سلطه این پلتفرم را در سراسر جهان تسریع کند.


[1] eToro

[2] Yoni Assia

[3] Vitalik Buterin

[4] Colored Coins

[5] GoodDollar

[6] The Visible Hand

[7] Meitav Dash

[8] WiTech Communications

[9] CDRide

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *