Sandeep Nailwal

۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

#38سندیپ نیلوال

هم‌بنیانگذار شرکت پلی‌گان

دیر یا زود، اتریوم از بیت‌کوین پیشی می‌گیرد و به استاندارد جهانی تبدیل می‌شود.

زندگینامه:

سندیپ نیلوال[1]یکی از توسعه‌دهندگان دهنده نرم افزار ساکن دهلی است که کار خود در عرصه فناوری اطلاعات را در سال 2010 به‌عنوان مهندس نرم‌افزار در شرکت کامپیوتر ساینس کورپوریشن[2]آغاز کرد. در سال 2014، او به عنوان مشاور به شرکت دلویته[3]پیوست و مشغول کار در زمینه مشاوره مدیریت و ابتکارات مدیریت برنامه شد. نایلوال از سال 2015 تا 2016، مدیر ارشد فناوری و زنجیره تامین در شرکت ولسپان گروپ[4]بود.

در ماه مارس 2016،  نیلوال به‌عنوان مدیرعامل شرکت اسکوپ‌ویور[5]را راه‌اندازی کرد، اما خیلی زود به هوش مصنوعی و فناوری بلاک‌چین علاقه‌مند شد. در سال 2017، نیلوال به‌عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیران عامل به پلتفورم پلی‌گان (وابسته به ماتیک نتورک[6]) پیوست.

نیلوال در سال 2021:

پلتفورم پلی‌گان در سال 2021 به عنوان برنامه‌ای برای مقیاس‌پذیری اتریوم، عملکردی موفقیت‌آمیز داشت، به‌طوریکه ارزش رمزارز آن، ماتیک، تقریباً 29هزار درصد افزایش یافت. شاید این افزایش قیمت ناشی از عملکرد سالانه پلی‌گان تحت هدایت نیلوال باشد.

در 19 آگوست، شبکه پلی‌گان اعلام کرد قصد نشکیل یک سازمان مستقل غیرمتمرکز را دارد. هدف این سیستم ایجاد کمیته‌هایی است که بحث و گفتگو بین پروژه‌هایی مانند سوشی، Aave ، کوئیک‌سواپ[7] و بقیه را با هدف «افزایش یک‌میلیونی کاربران DeFi» ترویج دهد.

در چهاردهم سپتامبر، EY و پلی‌گان اعلام کردند در اقدامی مشترک برنامه‌های مقیاس‌پذیری و سازمانی برای اکوسیستم اتریوم را طراحی و پیاده‌سازی خواهند کرد و پلی‌گان و EY با هم در پروژه پلی‌گان نایت‌فال (مجموعه‌ای عمومی و متمرکز بر حریم خصوصی) همکاری خواهند کرد.

در تاریخ 9 دسامبر، شبکه پلی‌گان اعلام کرد شرکت میر (یک شرکت رمزنگاری با دانش صفر مستقر در زوریخ) را به مبلغ 400 میلیون دلار خریداری کرده است و مهندسان شرکت میز از این پس در پروژه پلی‌گان زیرو[8]مشارکت خواهند داشت که در آن از فناوری دانش صفر برای ایجاد یک رول‌آپ ZK بسیار مقیاس‌پذیر و سازگار با اتریوم» استفاده خواهد شد.

در سال 2021، نایلوال صندوق امداد کووید-19 را راه‌اندازی کرد و از دنبال‌کنندگان خود در توییتر خواست تا توکن‌هایی را به آدرس چند امضایی ERC-20 اهدا کنند. نایلوال در توییتی نوشت: «دیگر نمی‌توانم سر جای خود بنشینم و تماشاگر باشم، من برای کمک به آنچه در هند می‌گذرد، کمپینی امدادی برای کووید راه‌اندازی می‌کنم. چهره‌های برجسته‌ای از جمله بالاجی سرینیواسان[9]، مدیر ارشد فناوری سابق شرکت کوین‌بیس[10]و همچنین برت لی[11]ستاره سابق کریکت استرالیا با کمک‌های مالی خود در این کمپین شرکت کردند. ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، نیز 500 اتر و 50 تریلیون شیبا (که ارزش بازار انها در آن زمان بیش از 1.14 میلیارد دلار بود) به این کمپین کمک کرد.

صندوق امداد کووید کریپتو ریلیف[12] اخیراً با امضای توافقنامه همکاری با یونیسف هند 160 میلیون سرنگ برای کمپین واکسیناسیون این کشور تهیه و با چندین سازمان هندی برای تهیة تخت ICU، آموزش CPR و موارد دیگر همکاری کرده است.

نیلوال در سال 2022:

بنا بر گفته نیلوال ، بیش از 3هزار تیم توسعه فعال در این پلتفرم وجود دارد که تعداد آنها باید به زودی به 5000 تیم برسد. او همچنین اشاره کرد که شمار کاربران فعال روزانه پلی‌گان به رقمی 50 درصد بیشتر از تریوم افزایش یافته است. با توجه به محبوبیت روزافزون بازی‌های کامپیوتری و NFT، سال 2022 با بالاگرفتن تب متاورس، تماشایی خواهد بود.

شبکه پلی‌گان به دلیل محبوبیت فزاینده بلاک‌چین در بین پلتفرم‌های بازی، NFTها و امورمالی غیرمتمرکز، شاهد افزایش ده برابری ارزش بازار خود بوده است. در تاریخ 31 دسامبر 2021، رمزارز ماتیک به ارزش بازار 18 میلیارد دلار رسید و به‌لحاظ رتبه ارزش بازار در بین 20 ارز دیجیتال برتر قرار گرفت.

در 17 دسامبر 2021، شبکه پلی‌گان خبر از تشکیل یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر 200 میلیون دلاری با همکاری استارتاپ الکسیس اوهانیان (هم‌مؤسس ردیت)  به عنوان Seven Seven Six داد. بخشی از این مشارکت، برنامه‌هایی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بازی، رسانه‌های اجتماعی و وب۳ بود که در پلی‌گان در حال توسعه بودند. انتظار می‌رود ایجاد این پلتفرم ها در شبکه پلی‌گان استفاده از شبکه را در سال 2022 به طور چشمگیری بهبود بخشد.


[1] Sandeep Nailwal

[2] Computer Sciences Corporation

[3] Deloitte

[4] Welspun Group

[5] ScopeWeaver

[6] Matic Network

[7] QuickSwap

[8] Polygon Zero

[9] Balaji Srinivasan

[10] Coinbase

[11] Brett Lee

[12] COVID-Crypto Relief Fund

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *