Barry Silbert

۵۰ فرد تاثیرگذار کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت کوین‌تلگراف هرساله افراد مهم و تاثیرگذار حوزه‌ی رمزارزها و بلاکچین را به انتخاب خود؛ معرفی می‌کند.
امسال نیز این مجله معتبر دنیای رمزارزها به جهت یافتن فعالانی که بالاترین جنبه هنری، تحلیلی و نوآوری را دارند به طور موشکافانه‌ای دنیای بلاکچین را بررسی کرده، که به مرور به معرفی آنها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

#42 بری سیلبرت

موسس و مدیرعامل گروه ارزهای دیجیتال

این اصطلاحی است که من واقعاً آن را دوست دارم، «نوآوری بدون مجوز» زیرا هر کسی که ایده ای دارد و راه‌حلی دارد می‌تواند از بلاک‌چین بیت‌کوین استفاده کند یا از آن بهر‌ه‌های دیگری ببرد.

زندگینامه:

بری سیلبرت تاجری آمریکایی ساکن مریلند است که در سال 1998 از مدرسه بازرگانی گویزوتا در دانشگاه اموری آتلانتا با لیسانس مدیریت بازرگانی، شاخه امور مالی، فارغ التحصیل شد. او ابتدا وارد حوزه بانکداری سرمایه شد و در سال 2015پلتفرم معاملات سهام خود (سکند مارکت) را به نزدک[1] فروخت، و سپس در ارزهای دیجیتال شروع به کار کرد.

سیلبرت برای اولین بار در سال 2012 بیت‌کوین خرید و خیلی زود به یکی از اولین و پرشورترین سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال تبدیل شد. در سال 2015، او گروه ارز دیجیتال را با مشارکت پنج شرکت تابعه مبتنی بر رمزارز و بلاک‌چین تأسیس کرد: جنسیس[2]، گری‌اسکیل[3]، کوین‌دسک[4]، فاندری[5]و لونو[6].

دیجیتال کورنسی گروپ (یا DCG) همچنین از طریق زیرمجموعه‌های خود، از جمله بیت‌گو، بیت‌پی، سیرکل، کوین‌بیس، کراکن، ریپل لبز، تریدبلاک[7] و زاپو[8] در بیش از 200 استارت آپ رمزنگاری در 15 کشور جهان سرمایه‌گذاری کرد.

غول سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال او، گری‌اسکیل اینوستمنتس[9]، دارایی‌های دیجیتالی به ارزش 28 میلیارد دلار (از جمله بیت‌کوین، اتر و غیره) را مدیریت می‌کند. این شرکت در سال 2013 گری‌اسکیل بیت‌کوین تراست (اولین شرکت سهامی اوراق بهادار که ارزش آن بسته به قیمت بیت‌کوین است) را با ارزش کلی 40 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت ایجاد کرد. بنا بر گزارش‌ها، گری‌اسکیل تقریباً 44/3٪ از کل بیت‌کوین در گردش را در اختیار دارد.

سیلبرت در سال 2021:

در پایان سال 2020، DCG با خرید صرافی جهانی ارزهای دیجیتال لونو و فاندری (یک شرکت مشاوره استخراج و سهام‌داری ارز دیجیتال) حضور خود در عرصة به تجارت و استخراج را گسترده‌تر کرد.

در سال 2021، شرکت‌های سیلبرت ارزش بازار خود را تثبیت کردند و دامنه عملیات خود را به عرصه امور مالی غیرمتمرکز گسترش دادند. فاندری نیز FoundryX را راه‌اندازی کرد، (بازار جدیدی که خریداران و فروشندگان دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین را به هم وصل می‌کند) که در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۲۵ میلیون دلار فروش داشت.

در ماه نوامبر، ارزش فروش سهام DCG در بازارهای ثانویه به سافت‌بانک و شعبة سرمایه‌گذاری خطرپذیر آلفابت مادر گوگل به 700 میلیون دلار رسید. این معامله ارزش شرکت را به 10 میلیارد دلار رساند.

تعهد سیلبرت به حفظ حریم خصوصی افراد موجب شد او 85 میلیون دلار دیگر نیز (که قبلاً بخشی از سبد سهام او بود) از زی‌کش[10]به دست آورد.

سیلبرت در سال 2021:

DCG دفتر مرکزی خود را به استمفورد، در ایالت کانکتیکت منتقل خواهد کرد. این حرکت در پنج سال آینده صدها شغل را در این منطقه ایجاد می‌کند و زمینه را برای تبدیل شهرداری به یک شهر رمزنگاری فراهم می‌کند.

احتمالاً سیلبرت به ماموریت خود برای افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال توسط موسسات و سرمایه‌گذاران خرد ادامه خواهد داد. DCG نیز برای تحقق چشم‌انداز خود تلاش می‌کند و در سال 2022 از طریق استخدام‌های مهم در تحلیل‌های بنیادی و کمی به دنبال ایجاد یک ابزار سرمایه‌گذاری در کلاس جهانی خواهد بود.

یکی از چالش‌های اصلی که سیلبرت با آن روبرو خواهد شد، تصویب یک صندوق نقدی قابل‌معامله در بورس بیت‌کوین بود. اولین صندوق مرتبط با بیت‌کوین در ماه اکتبر وارد بورس نیویورک شد و به سریع‌ترین ETF تبدیل شد که از این آستانه عبور کرده است. دارایی ETF پروشیرز  تنها در ظرف روز به بیش از یک میلیارد دلار رسید.

ETF بیت‌کوین معاملات آنی، برخلاف ETF‌های فعلی بیت‌کوین به جای شرط‌بندی بر قیمت آتی، قیمت واقعی بیت‌کوین را ردیابی می‌کند. سیلبرت برای تبدیل بیت‌کوین تراست به یک ETF آنی، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده درخواست داد و جامعه فعالان ارزهای دیجیتال منتظر است تا ببیند آیا سال 2022 بالاخره سال اولین عرضه بیت‌کوین ETF آنی خواهد بود یا خیر.


[1] Nasdaq

[2] Genesis

[3] Grayscale

[4] Coindesk

[5] Foundry

[6] Luno

[7] TradeBlock

[8] Xapo

[9] Grayscale Investments

[10] Zcash

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *