What is Mining

استخراج رمزارز چیست و چگونه کار می کند؟

استخراج ارزهای دیجیتال یا ماینینگ (Mining) راهی برای به دست آوردن ارز دیجیتال است. در این فرآیند به کمک تجهیزات محاسباتی برای تأیید تراکنش‌ها در یک زنجیره‌بلوک، پاداش‌های رمزنگاری دریافت می‌کنند. این فرآیند کار زیادی لازم ندارد؛ در نتیجه پس از راه‌اندازی، به‌نوعی درآمد غیرفعال برایتان محسوب می‌شود. اما باید توجه کنید که اگر حساب شده عمل نکنید، ممکن است هزینه استخراج رمزارز بیش از درآمدتان باشد.

فرآیند استخراج رمزارزها

ماینرها تراکنش‌ها را با استفاده از دستگاه‌های محاسباتی بررسی می‌کنند که می‌توانند برای این کار معادلات ریاضی پیچیده‌ای را حل کنند. اولین ماینری که پاسخ صحیح را دریافت می‌کند، حق تأیید یک بلوک از تراکنش‌های آن ارز دیجیتال را به دست می‌آورد. پس از تأیید شدن بلوک، دفتر کل دیجیتال توزیع شده‌ای از تمام تراکنش‌های آن به زنجیره بلوکی ارز دیجیتال افزوده می‌شود. در این‌صورت، ماینر نیز برای تأیید تراکنش‌ها، پاداش بلوکی دریافت می‌کند. این پاداش مقدار مشخصی ارز دیجیتال استخراج شده است. جوایز معمولاً از سکه‌های جدید و کارمزد تراکنش‌های ارز دیجیتال به دست می‌آیند.

انواع استخراج ارزهای دیجیتال

راه‌های زیادی برای استخراج رمزارزها وجود دارد؛ از جمله:

  • استخراج ASIC یا با استفاده از مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC)
  • استخراج GPU یا با استفاده از یک یا چند واحد پردازش گرافیکی پیشرفته (GPU)
  • استخراج CPU یا با استفاده از واحد پردازش مرکزی کامپیوتر (CPU)
  • استخرهای ماینینگ یا گروهی از ماینرها که برای استخراج رمزارز و به اشتراک‌گذاری پاداش‌های بلوک با یکدیگر همکاری می‌کنند.
  • استخراج انفرادی
  • استخراج ابری یا پرداخت پول به شرکتی جهت استخراج رمزارز از طرف شما با دستگاه‌های ماینینگ آن شرکت.

باید توجه کنید که نوع درست ماینینگ به نوع ارز دیجیتال و میزان سرمایه‌گذاریتان بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *